מס' צפיות - 340
דירוג ממוצע -
הכלה שרצתה להיות קלה: על דיאטה לפני אירוע/בעקבות גורם חיצוני
מאת: דלית אביטל 14/09/09 (16:46)


כמה מאיתנו מחכים לאירוע מסוים כדי לקבל מוטיבציה לעשות דיאטה ולהוריד קילוגרמים עודפים ממשקלינו?

 

זה יכול להיות בר-מצווה של הילד, מסיבת הסיום, או חתונה - העיקר שיהיה משהו חיצוני שיגרום לנו סוף סוף לעשות את זה. השאיפה היא להגיע לאירוע ושכולם יתפוצצו להם מקנאה, כשיראו אותי לובשת חליפה וניראית מיליון $.

 

הדיאטה שגמרה את סמנתה

 

זה גם מה שרצתה סמנתה קלו, תושבת לידס, שסבלה כל חייה מעודף משקל ושקלה 110 ק"ג לפני חתונתה. במשך 11 שבועות צרכה רק 530 קלוריות ליום במסגרת דיאטה שבה אכלה מרקים, חטיפי דגנים ומשקאות של חברת lighter life, בעוד שאישה בגילה צריכה לצרוך כ-2,000 קלוריות יותר ליום.

 

מספר ימים לפני החתונה סמנתה מתה במפתיע לאחר שרזתה יותר מ-19 קילו בזמן קצר. את גופתה מצא חתנה המיועד אנדרו סמית' בביתם המשותף. כעת ישנן חילופי האשמות בין רופאה האישי, חברת הדיאטה ומשפחתה של הצעירה - וזה בוודאי לא משהו שיחזיר את הכלה המיועדת לחיים.

 

לפני אירוע עושים דיאטה? נקודות למחשבה

 

מספר נקודות למחשבה שכדאי לנו להרהר בהן כשאנו עושים דיאטה בגלל גורם חיצוני:

 

1. מה יקרה כאשר נעבור את האירוע? איזה מוטיבציה תשאיר אותנו לדבוק במשקל אליו הגענו? אכן, מעל 95% מהאנשים שעושים דיאטה לקראת אירוע, מעלים את כל הקילוגרמים בחזרה תוך פחות מחצי שנה

 

2.      האם מי שאני באמת זה המשקל שלי? איך שאני נראה?

 

לאהוב את עצמנו ולרדת במשקל

 

לפעמים אנחנו נותנים כל כך הרבה משקל למה שחושבים עלינו והמניע החיצוני הזה, שיראו אותנו במיטבנו, שיעריכו את ההישג הזה שלנו, שהנה ידעו שגם אני שווה. שגם אני יכולה. לפעמים אנו כל כך חדורי מוטיבציה להוכיח את עצמנו עד שאנו מסכנים את חיינו ומתים כמו סמנתה, שרצתה להימנע מלהיות "כלה שמנה" ופצחה בדיאטה רצחנית.

 

האמת היא שאחת הדרכים לרדת במשקל היא לאהוב ולקבל את עצמנו ואת גופנו כמו שהוא. ובאופן אישי זה נראה לי הרבה יותר פשוט, בריא ומעורר חיים מאשר לאכול 500 קלוריות ביום.

 

 

דלית אביטל - ירידה במשקל דרך מודעות

הכותבת היא מנחת סדנאות תחת הכותרת "תכנית החיים הקלים" - השיטה החדשה להרזיה ללא דיאטה. זה אפשרי בהחלט! ירידה במשקל דרך מודעות היא חלק מהעשייה שלי כתוצאה מהורדה של כ 15 ק\"ג עודפים ללא דיאטה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תגובה
לירון 29.09.09 (14:05)