מס' צפיות - 250
דירוג ממוצע -
עורך דין פלילי נוגה ויזל על עבירות מין
מאת: עו"ד נוגה ויזל 14/09/09 (14:37)

עו"ד פלילי לעבירות מין - נוגה ויזל

 

ההגדרה של עבירות מין על פי החוק מתייחסת אל קיום מעשים בעלי קונוטציה מינית, אשר מתבצעים נגד רצונו של הקורבן. עבירות מין יכולות להיות מבוססות על מגע בגופו של קורבן העבירה, על הצגת מראות מיניים לנגד עיניו, על דיבורים פוגעים בעלי הקשר מיני וכיוצ"ב.

 

עבירות מין מתחלקות לכמה דרגות. העבירות בדרגות החמורות הן תקיפה פיזית של הקורבן, לדוגמא - אונס. לעומתן עבירות בדרגות חמורות פחות הן מעשים מגונים או אמירות סקסיסטיות.

חשוב שתדעו, שבכל מקרה של עבירת מין, בלי קשר לדרגת חומרתה, היא מקבלת מעמד חמור יותר, כאשר הקורבן הנחשף לה הוא קטין, או כאשר נעשה שימוש באלימות או איומים בעת ביצוע העבירה. לכן גם פדופיליה נחשבת לעבירת מין, כיוון שהחוק מטיל עונש על קיום פעולה מינית עם קטין (מתחת לגיל ההסכמה).

 

עבירת מין - פלילי ואזרחי גם יחד

 

עבירת מין נחשבת על פי החוק לעבירה פלילית וכן לעוולה אזרחית. למה הכוונה? על ביצוע עבירת מין ניתן להעמיד לדין את התוקף בעוון עבירה הפלילית, שעונשה הוא מאסר, וכן הקורבן יכול לתבוע פיצוי על הנזק שנגרם לו במשפט אזרחי. לעתים ניתן לתבוע פיצוי אפילו ללא הוכחת נזק כלשהו.

 

שירות המבחן והתסקיר - מידע חשוב

 

בשלבי הארכת המעצר או בטרם מתן גזר-הדין של מואשם בעבירת מין,  בית המשפט ימנה קצין מבחן לצורך עריכת חקירה לאיסוף פרטים רבים ככל האפשר על מצבו של העבריין בהווה ובעבר. במהלך החקירה, יבקר קצין המבחן בבית העבריין, אם ימצא לנכון, ישוחח עם בני משפחתו ומקורבים, ועם כל מי שיכול להוסיף מידע על אופיו של אותו עבריין. בנוסף קצין המבחן יפנה את העבריין לעריכת בדיקות רפואיות, פסיכולוגיות, פסיכיאטריות מקצועיות ואחרות.

 

בתום ביצוע כל הפעולות הנ"ל קצין המבחן יגיש תסקיר הכולל אבחון, הערכה והמלצה כיצד לפעול בהקשר לעבריין. התסקיר מוגש בכתב לבית המשפט, והוא מסמך חשוב ביותר בהחלטה כיצד לנהוג כלפי העבריין.

 

 

תסקיר חיובי - חלומו של כל עבריין


 

אין ספק כי עתידם של עברייני מין תלוי מאד באופי התסקיר המתייחס אליהם. העונש שיוטל עליהם יושפע רבות מתוצאות שירות המבחן והתסקיר שנכתב ע"י קצין המבחן. כעורכת דין פלילית הייתי עדה למשמעות כוחו של תסקיר אינספור פעמים. עבריינים רבים זכו להקלות רבות בעונש בשל תסקירים "חיוביים".

 

קצין המבחן ימליץ לעיתים על דרכים חלופיות למאסר לצורך שיקום עבריין המין, כגון: אשפוז לגמילה מהתמכרות לסמים, טיפול נפשי ורפואי וכו' המקובלים במקרים של עבריינות מין.

 

הכותבת היא עורכת דין נוגה ויזל הינה עורכת דין פלילית ידועה אשר ייצגה תיקים פליליים רבים ומתוקשרים. עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד עורכי דין ויזל, משרד עורכי דין המתעסק בנושאים פליליים לרבות עבירות אלימות, עבירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר