מס' צפיות - 402
דירוג ממוצע -
ד"ר אבישי ווינברגר עונה על שאלות בנושא ניתוחי פנים
שקיות מתחת לעיניים, קמטי הבעה, ניתוחי עפעפיים, מתיחות פנים, טיפולי לחיים, שקיעת עיניים. ישנן כל כך הרבה שאלות על טיפולי פנים.
מאת: אבישי וינברגר 27/08/09 (13:37)

 ד"ר אבישי ווינברגר, מומחה לכירורגיה פלסטית, משיב

 

האם ניתוח עפעפיים תמיד כולל את העפעפיים התחתונות והעליונות?
אם ישנן מתחת לעין שקיות המופיעות במשפחה או בגיל צעיר ונמצאות בעפעפיים התחתונים - ניתן בדרך כלל לתקן "שקיות" אלו בעזרת ניתוח לעפעפיים התחתונים בלבד (לנשים וגברים כאחד) גם ללא צלקת.

אם התופעה קשורה בגיל, אזי קיים כמעט תמיד עודף רקמות גם בעפעפיים העליונים והתחתונים. עודף זה מצריך כמובן תיקון של העפעפיים העליונים והתחתונים במקביל (למרות שלא תמיד העודף זהה בשני העפעפיים).

תיקון של העפעפיים העליונים או העפעפיים התחתונים בלבד הנו בבחינת "חצי עבודה" ואינו נותן תוצאה משביעת רצון. ניתן במקרים רבים לנצל את הגישה הניתוחים לתיקון העפעפיים כדי להרים גבות, לשנות או ללכסן את מפתח העין וזוויתה וכן לטפל ב"שרירי הכעס" (בין הגבות). בתיקון של עפעף עליון או תחתון ניתן גם לטפל בעין השקועה.


אני בת 45 האם זה גיל מוקדם מידי למתיחת פנים?
מתיחת הפנים הרגילה יכולה להיעשות אפילו מגיל צעיר יותר אם יש הצדקה לכך.

לאחר הניתוח הפנים נראות רעננות וחטובות יותר. כיום גוברת הדרישה על ידי נשים וגברים (לאו דווקא מבוגרים) לשפר את הופעתם.

 
אני בת 24 ומאז ומתמיד יש לי "שקיות" מתחת לעיניים. האם ניתן לשפר זאת?
ניתן לשפר את ה"שקיות" מתחת לעיניים גם בגיל צעיר יותר על ידי טיפול בעפעפיים התחתונים בלבד. השומן שנמצא בתוך ארובת העין בכמויות עודפות, מסולק דרך פתח מתחת לריסים. לעיתים יש צורך למתוח את העור הנותר.

האם קמטי ההבעה בצדי האף ניתנים לתיקון קבוע?
קמטי ההבעה בצדי האף מתוקנים כמעט תמיד על ידי שימוש בממלאים (שומן, סיליקון, ועוד) שאותם ניתן להחדיר לקמטים.

לעתים כחלק מניתוח עפעפיים או מתיחת פנים ניתן "למשוך" את הלחיים הנפולים, שגרמו להדגשת הקמטים הנ"ל בצדי האף. ניתוח זה מבטיח תוצאות ארוכות טווח.

מאז ומתמיד היו לי עצמות לחיים גבוהות. עם השנים הן הפכו פחות ופחות מודגשות. האם יש מה לעשות בנדון?
ניתן לטפל בלחי ש"צנחה". הרמת הלחי למקומה נותנת הדגשה לעצמות הלחיים כפי שהן היו בגיל צעיר יותר.

מדובר בטיפול קצר יחסית וקל. גם נשים שלא נהנו מעצמות לחיים מודגשות בצעירותן, משלבות היום הרמת לחי עם טיפולים נוספים בפנים.

שמעתי על מתיחת פנים ללא צלקות. האם קיים ניתוח כזה, מהו והאם הוא מתאים לכל אחת?
ניתוח שאת מזכירה נקרא מיני מתיחת פנים. בניתוח זה ניתן להגיע לכ-75 אחוזים מהתוצאות של מתיחת פנים גדולה.

הצלקת הבודדת מוסתרת בכפל טבעי של העור מתחת לסנטר, דרך חתך קו זה עושים שאיבת שומן קלה, מהדקים את שרירי הצוואר ולבסוף עוטפים את החלק התחתון של הפנים בחבישת  לחץ.

לאחר הניתוח נשארים בהשגחה רפואית למשך מספר שעות. כיומיים לאחר הניתוח ניתן כבר לחזור לשגרה. הניתוח מתאים לכל אחת או אחד, שעדיין לא הגיעו למצב המצריך הרמת פנים מלאה או למי שרוצה להצעיר את מראהו מבלי לעבור את התהליך המסובך יותר של הניתוח הגדול.

בצעירותי היה לי מבנה עין יפה ומלא, עם הגיל העין שקעה פנימה והדבר משווה לי מראה מבוגר, האם ישנה דרך לטפל בבעיה?
עין שקועה אכן מופיעה אצל אנשים מבוגרים והנה סממן לגיל מבוגר.

כיום ניתן לטפל בבעיה על ידי מילוי העפעף השקוע ועיצוב מחדש, בשומן שנלקח מדופן הבטן, כך שהעין מקבלת שוב את המבנה היפה והמלא שהיה בגיל צעיר יותר. לעתים העין השקועה הינה עניין של מבנה ואינה קשורה בהכרח לגיל. גם זאת ניתן לתקן.

איך מטפלים בקמטי ההבעה העמוקים שהופיעו אצלי בין צדי האף לפה? רוב הדרכים לטיפול בקמטים עמוקים אלה מבוססים על מילוי הקמטים בחומרים שונים. קיימים כיום כמאה חומרים שונים מלאכותיים המשמשים למילוי הקמטים על ידי הזרקתם מתחת לעור.

חומרים אלה רובם ככולם מאבדים את האפקט לאחר כשנתיים בממוצע, לכן אני מעדיף להשתמש בתאי שומן חיים אשר נלקחים מן המטופל עצמו ומוזרקים לקמטים בטכניקה ייחודית ומודרנית אשר מבטיחה את הישארותם לאורך שנים.

בזמן שאני מחייכת מופיעים אצלי קמטים בצידי העיניים. כיצד ניתן לטפל בזה?

הבעות שונות המופיעות בפנים, מפעילות שרירים שונים.

לדוגמא: בזמן חיוך נוצרים קמטים לצידי העין, בזמן כעס נוצרים קמטים בין הגבות, בזמן ריכוז נוצרים הקמטים לאורך המצח, ולכן הטיפול בקמטים אלו הוא למעשה טיפול בשריר היוצר אותו. הזרקת בוטוקס לשריר המבוקש ימנע למשך כמה חודשים את הופעת הקמטים המפריעים לך בצידי העין.

הכותב הוא ד"ר אבישי וינברגר מומחה לכירורגיה פלסטית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר