מס' צפיות - 143
דירוג ממוצע -
הכנה יסודית - תנאי להצלחה כמציגים בתערוכה מקצועית
מאת: itay nir 25/08/09 (14:19)

 

 בחודש או ברבעון הבא אמורה להתקיים תערוכה מקצועית, בה אתם עתידים ליטול חלק כמציגים. האם אתם ערוכים ומוכנים לכך? תערוכות מעניקות לעסקים אפשרות מצוינת להציג את השירותים שלהם לקהל יעד ממוקד. בהשקעה לא גדולה ניתן להפוך את התערוכה מארוע יקר ומתסכל לפעילות שתמנף אתכם מבחינה שיווקית ועסקית. במאמר שלפניכם כמה הסברים כיצד ניתן לעשות זאת בדרך הטובה ביותר.

התחום של תערוכות מקצועיות אינו מפותח במדינת ישראל, כפי שהוא מפותח באירופה. יחד עם זאת, קיימים עסקים לא מעטים אשר ההופעה בתערוכה מהווה עבורם אירוע שווקי חשוב. במקרים רבים זהו האירוע השיווקי החשוב ביותר שמקיימת החברה במהלך השנה.

הופעה בתערוכה היא תענוג לא זול. השכרת ביתן לא גדול של 8 מ"ר, בתערוכה הנמשכת 3 ימים, תגרום להוצאה של כ- 10,000-8,000 ₪ לשכירת הביתן בלבד. זאת בתוספת לעוד הוצאות ניכרות בהפקת חומר פרסומי, שינוע, שיבוץ כח אדם וכיו"ב, מה שעשוי להסתכם, בסופו של דבר, ב- 30,000-20,000 ₪.
הוצאה זו מהווה, במקרים רבים, חלק לא מבוטל מתקציב השיווק השנתי. היא כוללת את התקציב הנדרש לעיצוב הביתן (על פי רוב, באמצעים עצמיים), עלות כח האדם, הכנת חומר לחלוקה, הפסד הכנסה אלטרנטיבי מפעילות רגילה בעסק וכיו"ב.
לצערי, במקרים רבים מאד הופכת התערוכה לאירוע מתסכל עבור בעל העסק. זאת משום שעם תום התערוכה הוא מרגיש שהוציא את כספו לריק וכי התערוכה לא הביאה לו את התוצאות המצופות.

זה לא חייב להיות כך! באמצעות הגדרה ריאלית של המטרות והכנה מקצועית טובה, ניתן להגיע לתערוכה הרבה יותר מוכנים ולהצליח ביצירת קשרים טובים עם לקוחות פוטנציאליים רבים. אלה יהוו, בחודשים שלאחר האירוע, תשתית שיווקית עיקרית להמשך הדרך. כך שבהחלט ניתן ואפשרי להפוך תערוכה למנוף שווקי שהוא משמעותי ביותר עבורנו.

לדעתי, דווקא עבור עסקים קטנים, שאינם יכולים להשקיע כסף בפרסום המוני, יכולה תערוכה להיות הזדמנות מצוינת להיחשף לקהל היעד ולאסוף מאגר גדול של לידים (פניות של מתעניינים), שיהוו בסיס לפעילות שוק ומכירות בתקופה שלאחר התערוכה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר