מס' צפיות - 207
דירוג ממוצע -
דלית אביטל- מה אומרים לעצמנו כדי לרדת במשקל?
בשנים האחרונות מדברים הרבה על חשיבה יוצרת מציאות. בפוסטים הקרובים אני רוצה לשים את הפוקוס על חשיבה היוצרת עודף משקל ואיך בעזרת שינוי דפוס חשיבה נוכל להסיר מאיתנו מספר קילוגרמים.
מאת: דלית אביטל 20/08/09 (23:18)

בשנים האחרונות מדברים הרבה על חשיבה יוצרת מציאות. בפוסטים הקרובים אני רוצה לשים את הפוקוס על חשיבה היוצרת עודף משקל ואיך בעזרת שינוי דפוס חשיבה נוכל להסיר מאיתנו מספר קילוגרמים.

בסוף המאה ה- 19 תחילת המאה ה- 20 כתב ג'יימס אלן יצירת מופת בשם: "האדם כיציר מחשבותיו"  בהקדמה לספרו הוא כותב:

"כרך קטן זה (כתוצאה של מדיטציה והתנסות) אינו מתכוון להיות חיבור ממצא בנושא עליו נכתב רבות - כוח המחשבה. הוא מרמז יותר מאשר מסביר, ומטרתו היא לדרבן גברים ונשים לגילוי ותפיסת האמת האומרת ש"הם עצמם היוצרים של עצמם" ע"י בחירה וטיפוח של מחשבות טובות; שהתודעה היא האמן האורג, הן של הבגד הפנימי של האופי והן של הבגד החיצוני של הנסיבות, ואת זה שאולי ארגו עד כה בבורות ובכאב יכולים הם כאת לארוג בהארה ובאושר". (תרגום דוד בר-שלום)

כפי שאתם רואים, גישת ה"מחשבה יוצרת מציאות" לא התחילה עם "הסוד", אלא כבר בסוף המאה ה- 19, נכתב על איך אדם יכול לעצב את חייו על פי דרך מחשבתו.

מוסיף וכותב אלן:
"מחשבה היא שעשתה אותנו.
מה שאנו, נוצר ונבנה על ידי מחשבה.
אם בתודעתו של אדם תשכון מחשבת אוון,
צער יבוא עליו, כמו שיבוא הגלגל אחרי השור.
ואדם אם יחיה בטוהר מחשבה,
שמחה תלוונו כצל בכל אשר ילך."

אל אלן הצטרפו החל מתחילת המאה ה- 20 חוזה סילבה, ג'וזף מרפי, נפוליון היל, וואלאס די ווטלס ועוד מורים רבים נוספים מלמדים את הציבור איך בפועל להשתמש בכוחו של תת המודע ובשינוי החשיבה כדי להשיג את המטרות שלנו בחיים, כל אחד והשיטה שלו, אך המכנה המשותף של כולם הוא שינוי דרך החשיבה כמפתח לשנוי המציאות.

הקשר לשיטת ההרזיה ללא דיאטה

אחד הדברים היוצרים את עודף המשקל שלנו ואף מגדילים אותו - הוא הדיבור העצמי שלנו. ככל שאנו פחות מרוצים מהמראה החיצוני שלנו, כך אנו יותר מבקרים ומשמיצים את גופנו. אנחנו כועסים על עצמנו, על המראה שלנו, על האוכל ה"משמין", שאנו אוכלים. אנחנו שופטים עצמנו כחסרי כוח רצון, לא מוצלחים. אנו מכנים עצמנו מכוערים, שמנים, מגעילים, דוחים. ומדברים עם עצמנו בדרך בה לא נסכים ונרשה לאף אחד לדבר איתנו.

כל פעם שאנו מדברים בדרך זו לעצמנו, שופטים אותנו ו"מרביצים" לעצמנו תת המודע שלנו שומע וכמו אותו שדון היוצא מהבקבוק מייצר שוב מאותו הדבר.

כי תת המודע שלנו, זה היוצר את המציאות שלנו, מבין את הדברים כפשוטם. אם אני אומרת לעצמי שאני שמנה. זה מה שהוא ייצר, אותי שמנה. אם כאשר אני מסתכלת על הראי ואומרת לעצמי שאני מכוערת הוא ייצר שוב ושוב מאותו הדבר כי מילתי היא פקודה עבורו. אם אגיד שעבורי זה סיוט לרדת במשקל הוא אכן יהפוך את הירידה במשקל לסיוט.

הכותבת היא מנחת סדנאות תחת הכותרת "תכנית החיים הקלים" - השיטה החדשה להרזיה ללא דיאטה. זה אפשרי בהחלט! ירידה במשקל דרך מודעות היא חלק מהעשייה שלי כתוצאה מהורדה של כ 15 ק\"ג עודפים ללא דיאטה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר