מס' צפיות - 284
דירוג ממוצע -
מול כל העולם... (חלק שני)
המשך של הסיפור אלי, אליך ואלינו בכלל...
מאת: הדר 14/05/09 (18:33)

האגדה שלי התחילה להתנפץ ביום אחד. יום סתמי ורגיל כמו כל הימים, לכאורה. מאותו יום לא הייתי אותה הרון שהיתי ממש לפני יום. (שכחתי לציין, קוראים לי רון ואני בת 19 וחצי).

המורה הצווחנית שלנו, נכנסה לכיתה.

היינו רועשים ומעצבנים כהרגלנו, היא צווחה "שקאאט" בקול צרוד ומתחנן.

לאחר כמה דקות נרגענו.

היא הציעה לנו להשתתף בייצוג בית הספר במועצה האזורית, ואמרה שיש לזה מטרה מיוחדת, ושזה ממש חשוב ובלה, בלה, בלה.

 

הכיתה כמעט פה אחת הציעה שאני אלך. קולות של עידוד נשמעו מכל עבר. ואני, חייכתי במבוכה ובתענוג גלום של אהדה חברתית שרק אני יכולתי ליהנות ממנו. אף אחד לא העז להציג מועמדות. נברתי ברוב קולות, הרגשתי מצוין.

לא ממש התעניינתי במועצה, החיים שלי היו מושלמים, ולא בער לי לשנות משהו. הכל היה פשוט בסדר כמו שהוא.

אז למה הלכתי? מי יודע... יד הגורל כנראה.

המפגשים של המועצה הזו הפגישו אותי עם עופר,עם עולם חדש שלגמרי לא הכרתי. עם תפיסה אחרת, אם אמת שונה, עם אנשים שונים שלא חשבתי שקיימים. עם אנשים שפחדתי מהם, או גרוע מכך שנאתי אותם.

 

היום אני יכולה להגיד שיותר ממה שאני תרמתי למועצה, המועצה תרמה לי. כשאני מסתכלת אחורה על הבחורה השחצנית והמפונקת שהייתי פעם, אני קצת נרתעת. איך לא התעוררתי קודם?

 

ובעצם איך יכולתי?, חייתי בבועה גדולה וורודה. קיטרתי לא מעט על הדרך שנאלצתי לעבור, אך כשהגעתי לסוף היה קשה לי להביט. גם בעופר, וגם בחברים שלי בכל הסביבה שלי, פתאום עניינו אותי דברים אחרים, החיים הקודמים שלי נראו כהבל אחד גדול בעיני.

 

זו תחושה צורבת ומגעילה. תחושה של החמצה נוראית ומצמררת. אני לא מאחלת לאויביי לחוש ככה. אתה נמצע בסערת רגשות מפחידה, אבל עם זאת גיליתי בעצמי כוחות חדשים, גיליתי דברים שלא העזתי להאמין בהם. גיליתי, גילית את עופר, את המדינה המופלאה שאני חיה בה כל יום, גיליתי נוף אחר לגמרי באנשים שמסביבי, נוף שהיה שם תמיד, אבל עיני היו מכוסות. יותר מכל נדהמתי לראות שם את עצמי.

הכותב הוא תלמידת כיתה י"א (כמעט) שחולמת (כמו כולם) לשנות את העולם...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר