מס' צפיות - 1700
דירוג ממוצע -
חידוש דרכון (תורגם מאנגלית)
מאת: אברי שחם 12/04/09 (18:18)

כבוד השר,

 

אני בתהליך חידוש הדרכון, כולי אובד עצות ומתקשה להאמין על איזה מכשולים עליי להתגבר, בכדי להשלים תהליך הזה.

    

איך זה שבידי ברט סמית מהשכרת טי. ווי. בבאסינגסטוק מצויה כתובתי ומספר הטלפון שלי והוא יודע, כי בזמנו, ב-1984, קניתי ממנו אנטנת צלחת לקליטת לוויין, בעוד שהממשלה עדיין שואלת אותי היכן נולדתי ובאיזה תאריך?

    

כיצד זה קורה שאותו ברנש נחמד, מהגר מאפריקה המערבית המגיע אילנו בכל יום חמישי בלילה עם הרכב שלו להשכרת תקליטורים, יכול לספר לי על כל סרט, או וידאו שלקחתי בהשאלה מאז פתח את העסק שלו לפני אחד עשרה שנים ואתם עדיין רוצים, כי אזכיר לכם מה הם שלושת מקומות העבודה האחרונים שלי, ששניים מהם היו אצל קבלנים שעבדו עבור הממשלה? 

 

איך זה שניידת גלאי הטלוויזיה יכולה לדעת אם המכשיר שלי מופעל, באיזה ערוץ אני צופה ובאם שילמתי את האגרה, בעוד שאם אני זוכה בלוטו שהממשלה מפעילה, אין להם מושג, כי זכיתי, או היכן אני נמצא והם ישמרו לעצמם את הכסף הארור, אם אמנע מלדרוש את זכייתי בזמן.

    

האם אתם עושים את זה באופן ידני?

    

תאריך לידתי נמצא בתיקים הרבים שלי הנמצאים ברשותכם, כולל התיק עם דו"חות מס הכנסה שהגשתי ב-30 השנים האחרונות. הוא מופיע על כרטיס ביטוח הבריאות שלי, רישיון הנהיגה שלי, על ארבעת הדרכונים האחרונים שהיו לי, על כל הצהרות המכס המטופשות שהייתי חייב למלא לפני שהורשיתי לרדת מהמטוסים ומהספינות ב-30 השנים שחלפו, על כל הטפסים הבלתי נסבלים של מפקדי האוכלוסין הנערכים כל עשר שנים וטפסי הבחירות האלקטרוניים שהחוק מחייבני למלא בכל פעם שהשליטים והאדונים שלנו עומדים לבחירה מחדש.

   

האם מישהו מוכן לרשום לפניו אחת לתמיד: נולדתי במיידנהד ב-4 למרץ 1957, שם אימי הוא מרי, שמה לפני הנישואין היה ריינולדס, שם אבי הוא רוברט והייתי בהלם מוחלט לו כל זה היה משתנה אי-פעם בין הרגע הזה והיום בו אמות.  

   

אני מתנצל כבוד השר. ללא ספק אינני במיטבי הבוקר, אבל בינינו ולבין עצמנו, פשוט נמאס לי! אתה שולח את הטופס לביתי ואחר כך שואל לכתובתי. מה קורה כאן? האם עובדת אצלך חבורת ניאנדרטליים? הבט-נא בצילומי הארור. האם אני נראה כבין לאדן? למען השם, אינני רוצה להקים את הרייך החמישי! אני רק רוצה להחנות את אחוריי העייפים לשבועיים של מנוחה שהרווחתיה ביושר, בחוף חולי ושטוף שמש כלשהו, הרחק מכל החרא הזה.  

   

טוב, אני צריך לעזוב כעת, כיוון שמוטל עליי לחזור לסליסבורי, להשיג עותק נוסף מתעודת הלידה שלי, כי את הקודם איבדתם. וזה יעלה לי סכום של 60 לירות סטרלינג! איזו מין קומבינה זאת! האם היה מסובך כל כך לקבץ את כל השירותים לנקודה אחת, כדי לאפשר הוצאת דרכון חדש בו בביום? אך לאאאא, זה היה קל מדי לעזאזל ואולי גם מתקבל על הדעת. אתם מעדיפים, כי נתרוצץ במשך כל היום ממקום למקום, כמו תרנגולות ללא ראש ואז נאתר איזה משחית זרע שיאשר, כי זהו באמת אני בצילום המחורבן - אתה יודע, מהסוג, בו איננו מורשים לחייך, כדי שלא יתעורר הרושם כאילו אנו נהנים מהתהליך!    

   

היי, אתה יודע למה איננו יכולים לחייך? כיוון שסחטו מאתנו את המיץ לחלוטין!

   

שירתי בכוחות הביטחון יותר מ-25 שנים, כולל מעל לעשר שנים במשרד ההגנה בלונדון. היה לי סיווג בטחוני שאפשר לי לשבת בלשכת הקבינט במרחק חמשה מושבים מראש הממשלה, בזמן שהוא תודרך על מלחמת המפרץ הראשונה ומאז שעזבתי את שירותי הצבאי, עבדתי בהתנדבות עבור הצלב האדום הבריטי. אף-על-פי-כן, אני צריך למצוא מישהו 'חשוב', כדי שיאשר מי אני - יודע אתה, מישהו כמו הרופא שלי...שטרם קבלת התואר הרפואי שלו, לפני ששה חודשים, חי בפקיסטן...

   

שלך,

   

אזרח בריטי זועם

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ובישראל?
ערבה בוכייה 16.04.09 (19:25)
2.
בורוקרטיה
אברי שחם 18.04.09 (21:39)