מס' צפיות - 535
דירוג ממוצע -
בישול פוביה
הפחד ואי הרצון של מסויימים מלנסות להיכנס לבין הסירים ולהתחיל לבשל. בישול-פוביה? מטבח-פוביה? למה בעצם יש אנשים שפוחדים מבישול? טוב, פוחדים זה ממש הקצנה אבל הבנתם את הרעיון, לא?
מאת: המטבח של אלינוער 21/03/09 (12:25)

אני מנסה להבין במוחי הקודח את הפחד ואי הרצון של מסויימים מלנסות להיכנס לבין הסירים ולהתחיל לבשל.    בישול-פוביה?  ,   מטבח-פוביה?   למה בעצם יש אנשים שפוחדים מבישול?  טוב , פוחדים זה ממש הקצנה אבל הבנתם את הרעיון, לא?    

 

האמא / חמה מבשלות טוב יותר  

 

אם מתוך רספקט (כבוד יענו), שוני או מחשבה שהגירסה שלכם חיוורת יותר, נראה שרבים מכם לא מוכנים אפילו לנסות אותם בישולים שחמתכם או אמכם עושה בקביעות.    

 

פעם אחרונה שעשינו  זאת זה יצא פלופ רציני  

 

אז מה? שומר נפשו ירחק?

 

 

מזל רע (או טפו טפו טפו עין הרע)

  

הפחד מכישלון הוא לפעמים נבואה. כשאתם כל כך בטוחים שתיכשלו, האם בעצם אתם ממלאים אחר משאלות לבכם הסמויות מכשילים את עצמכם בטעות מכוונת?    

 

חסר לכם מרכיב / מצרך  

 

גם לבשלנים הכי מנוסים לא תמיד יש בארון את כל המצרכים הנדרשים. אין קמח תופח? קחו קמח רגיל והוסיפו לו אבקת אפיה.  אין ירק מסויים? השתמשו במה שיש לכם. יש במתכון מרכיב שאתם לא אוהבים? למשל ברנדי? החליפו במיץ תפוזים או יין. לא בטוחים? תתייעצו עם חברים. תחפשו באינטרנט עזרה. נדרשים לשמנת? גם יוגורט או לבן ואפילו כוס חלב הם תחליף מעולה. לא אוהבים קישואים? אפשר חצילים או תפוחי אדמה.

 

אל תהיו עבדים למתכונים הרשומים. אלתרו!!!    

 

חלבי / בשרי / צמחוני  

 

מצא חן בעיניכם מתכון? לצערכם יש בו חלב? שמא בשר ? אתם לא מחסידי הירקות? תוציאו את המרכיב השנוא עליכם והמשיכו במתכון כמו שהוא.    

 

 להתרכז בהוראות ההכנה  

 

אז מה אם צריך להסתכל במתכון 20 פעמים רצוף? קחו נשימה ארוכה ותלמדו לצעוד במטבח צעד אחרי צעד. גם אם אין באפשרותכם לאלתר ברגע זה, ההתמדה תביא אתכם להשגים וגם לאילתורים.    

 

פוחדים לבזבז מצרכים יקרים  

 

נכון שהמחירים היום בשחקים, ונכון שגם נתח הבשר היקר ביותר יכול להתקלקל אם לא מבשלים אותו כיאות.  אז מה? איך תלמדו? תקנו נתח קטן יותר או לחילופין בשר הודו או עוף.   זרקתם עוגה לפח? שויין, למי זה לא קרה? שיקום האחד שמעולם לא היה לו פלופ במטבח. אין חיה כזאת רבותי. צריך רק להעז. להעז. להעז!!    

 

להעביר את הדף  

 

המתכון קורא לקילוף קליפת העגבניה ואתם לא בדיוק יודעים איך עושים את זה? האם תהיה מכשלה זו בעוכריכם ותעבירו דף בספר הבישול? ואם בדף הבא תמצאו שוב מתכון שידרוש יכולת אחרת? תעבירו עוד דף? וזאת למרות שהמתכון כבר מדומה לכם בפה והריר התחיל לעבוד שעות נוספות?        

 

להבדיל אלפי הבדלות, זה מזכיר לי את ההוא שלא רוצה להתאהב כי הוא פוחד להיפגע......  פוחד להיפגע זה פוחד לחיות, פוחד להרגיש, אחד שמחמיץ את כל היופי שבחיים, אחד שהולך בצידי כבישי החיים ואולי הוא בכלל לא יפגע?  

 

 ואולי גם אתם צריכים רק לנסות? אולי תצליחו על המכה הראשונה. לא הצלחתם? לא נורא, תמיד יש את הפעם הבאה.

 

בואו לבקר - המטבח של אלינוער

הכותבת היא An ordinary gal שאוהבת גם לבשל :-)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר