מס' צפיות - 588
דירוג ממוצע -
חלום ומציאות
מאת: אברי שחם 14/03/09 (10:39)

אתם מאמינים בניסים? גם אני לא, אבל תראו מה קרה לי בימים אלה ממש:

 

קבלתי באי-מייל (אני שונא את המונח `דואל` ומסרב להשתמש בו!) מכתב-שרשרת, מהסוג שאני מוחק אותו מבלי לקרוא בו אפילו, אבל הפעם הוא היה מנוסח בצורה כל-כך חביבה, שהתפתיתי וקראתיו עד סופו. כרגיל במכתבים כאלה, אתה יכול להביע משאלה ואם אך תעביר את המכתב לעשרה מחברייך, משאלתך תתגשם. ילדותי, נכון?

 

כאמור, אינני מאמין בשטויות כאלה, אבל אם כבר, אז כבר! חשבתי על הדבר הכי-הכי פחות מתקבל על הדעת, על משהו שבחלומותיי הפראיים ביותר (ויש לי חלומות כאלה, האמינו לי!) לא יכול להתגשם ושגרתי את המכתב לעשרת חבריי.
לתדהמתי המוחלטת, משאלתי התגשמה תוך פחות מ-24 שעות. עכשיו לך תדע מה זה? נס מהשמיים? צירוף מקרים? ומה היה קורה אם משאלתי הייתה ל-cool מיליון דולרים אמריקאיים מרשרשים?

 
אין זה מעניינכם מה הייתה משאלתי, מספיק אם אומר שבימים שלאחר-מכן התהלכתי כאחד המרחף בעננים. נדמה היה לי שעתה הכול אפשרי ואין דבר שאינני יכול לעשותו. כתבתי בבהילות למכותבי מכתב-השרשרת, אבל כולם כבר מחקוהו מבלי להתייחס אליו. על-כן, לא אוכל לומר אם גם משאלתם של אחרים התגשמה, אבל לא ראיתי בין מכריי אנשים עם חיוך מאוזן לאוזן וטוב שזה כך. לא שהייתי מקנא באושרו של זולתי, אבל עולם שבו כולם יתהלכו מבסוטים עד הגג, יהיה לדעתי עולם בלתי-נסבל. 

 

רק אז נוכל להעריך את התגשמותו של חלום, אם כאשר אנו חולמים, נהיה מודעים לעובדה שזה רק חלום!

 

******

 

מה אומר הפתגם הסיני העתיק? תיזהר במה שאתה מאחל לעצמך, זה עשוי להתגשם! הרשימה לעיל הופיעה באפריל 2005. מאז עברו ארבע שנים והיום אני מודע לכך, כי קיים תהום, שלא ניתן לגישור, בין החלום והמציאות. אין זה נכון, כי אינך יכול להטיל את מימיך נגד הרוח. אתה יכול, אבל תתרטב. אכן זכיתי במה שאיחלתי לעצמי ונחלתי אכזבה מרה, אבל לא נורא. בסופו של דבר, מעז יצא מתוק. למדתי דבר, או שניים על עצמי, על האחרים ומה שהכי חשוב עבורי: הגשמתי חלום אחר שלי, התחלתי לכתוב!   

 

רשימה קצרה זאת הייתה הראשונה שהתפרסמה בבלוג שלי. מאז פרסמתי 164 רשימות נוספות ומעל ל-10,000 קוראים כיבדו אותן ואותי בתשומת ליבם. אינני רוצה - וגם אם הייתי רוצה, אינני מסוגל - לשנות את העולם. אני מסתפק בשביעות רצוני העצומה, שיש ביכולתי לשתף בהגיגיי, חוויותיי, סיפוריי הקטנים ולא חשובים את אלה שיש להם עניין בהם.

האם יכול אדם לאחל לעצמו יותר מכך?

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר