מס' צפיות - 331
דירוג ממוצע -
זהירות מכללות
מאת: הצרכן 22/02/09 (00:07)

בימים אלו כשרבים מאיתנו מחפשים הסבה מקצועית ופתיחת דף חדש בחיים. חשוב להיזהר ממכללות שכל רצונם הוא להוציא מאיתנו כמה אלפי שקלים (במקרה הטוב) ובתמורה להכשיר אותנו למקצוע שלא יוסיף לנו כלום בעתיד.  הנה שלוש דוגמאות מיני רבות.

 

קורס שדרי רדיו - תחנות הרדיו האזוריות, מצאו מקור הכנסה פורה ביותר. הם פותחות מכללה ללימודי הרדיו. גובות כמה אלפי שקלים "לסטודנט/ית" ומציעות לימודים להגשמת חלום, לאלו שבטוחים שמקומם מול המיקרופון באולפן האזורי. הם מגייסים כמה שמות ידועים מסצנת השידור בארץ ומבטיחים שלחלק מהלומדים יוצע עיסוק בתחנת השידור. אם אתם חייבים, הירשמו לקורסים הללו אבל הורידו את רמת הציפיות למה שיקרה בתום הקורס.

 

קורס מאמנים(קואצ`רים) - עד לא מזמן הכינוי קורס מאמנים התייחס ללימודים של מאמני ספורט בענפים השונים. כיום דפי העיתון והאינטרנט, מלאים בפרסום לקורסים של מאמנים אישיים מכל המינים ומכל הסוגים. בישראל כמות הקורסים לאימון אישי, עולה על אלו המבקשים את שירותיהם של הקואצ`רים. מעטים מצליחים לממש את ההכשרה שרכשו באימון אישי. אם אין לכם את הנתונים הטבעיים לאימון אישי, וותרו מראש.

 

קורסים בשוק ההון - כל חבורת משקיעים מתוחכמת, מארגנת קורסים העולים ממון רב, למשקיעים בערוצים השונים בשוק ההון. אין תנאי קבלה, אין מבחן כניסה, רק תשלמו ותתקבלו. זאת הכנסה בטוחה למארגני הקורסים הללו. יש מעטים בינינו שבאמת למדו והתמקצעו בשוק ההון הישראלי והבינלאומי, אבל הם השקיעו בהרבה יותר מקורס אחד. אל תחשבו שקורס אחד כבר יראה לכם את האור. תחשבו פעמיים, לפני שאתם רושמים המחאה בסך` של 5000 ש"ח עבור 8 שיעורים. זה רק יגביר את ההפסד בבורסה. ככלל מכללה המציעה שיעור אחד להתנסות, אמורה להדליק לכם אור אדום.

 

משקיע מוצלח הגיב על נושא ריבוי הקורסים בשוק ההון " מי שבאמת יודע להרוויח כסף בבורסה, לא מתעסק בקורסים".

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר