מס' צפיות - 465
דירוג ממוצע -
אז מי באמת החמור כאן?
מאת: kalligula 23/11/08 (22:55)

על דבר אי אפשר להתווכח, מצב החינוך בישראל מתדרדר, ומצבם של תלמידי ישראל הוא לא מהמשופרים וזה בלשון המעטה. בכל המבדקים והמבחנים הבינלאומיים, תלמידי ישראל מתדרדרים ומתדרדרים וע"פ המבחן האחרון הם ירדו לסביבות המקום ה40 הלא מכובד.

 

כאשר אני בוחן את עצמי ואני רואה שלא יצא ממני לא ד"ר ולא פרופסור, זה מעציב וקצת גורם לי לרגשי נחיתות שאני לא כזה יוצלח ולמרות החינוך הפולני לא הפכתי לד"ר ועו"ד :-(.

 

היום סוף סוף זכינו להארה, ואף עשו לנו הנחה. מה בכלל רוצים מאיתנו קיבינמט?,אנחנו לא אשמים, מה ציפיתם שיצא מאיתנו כאשר התחנכנו ולמדנו אצל חמורים? כמה ידע כבר יכולנו לקבל מהם?ועד כמה יכולנו להרחיב את אופקינו כאשר בכיתה עמד מורה עם האות ח` בהתחלה או נכון יותר חמור.

 

אז חברה אני שמח לזרוק את האשמה מעל גבי, להכריז שאני "תינוק שנשבה" ואני לא אשם שלא יצא ממני איינשטיין וכל האשמה היא על ח` מורי ישראל שחינכו אותי והביאו אותי הלום.

 

עכשיו כאשר אני רגוע ושלם עם עצמי, ועם מה שיצא ממני, ולא באשמתי, והרשו לי לייצג את מרבית תלמידי ישראל שלמדו בחינוך הממלכתי, לא נשאר לי לומר שאכן למדנו אצל ח` מורים אבל אנחנו לא יותר טובים מהם, מהסיבה שכולנו חמורים.

 

איך יתכן שאנחנו רואים כל פעם מחדש את מצעד המנהיגים (ללא הבדל בין ימין לשמאל), העולים לרגל ומתרפסים, חלקם אף מנשקים את זקנו של אותו רב (עובדיה) שמרשה לעצמו להשתלח במורי ישראל ובציבורים שלמים, באותו ציבור חילוני בן המעמד הבינוני שנושא על גבו את אלפי משפחות מצוקה ברוכות ילדים, בהן הבעלים עסוקים בתפילות בכוללים וישיבות, והנשים תקועות בבית בעל כורחן ע"מ להאכיל עשר פיות ויותר ונאלצות לדאוג לשאר צורכי המשפחה?, בציבור שמסכן את נפשו וחייו למען בטחונה ושלומה של ישראל ומשרת בצבא ולא מחפש צידוקים וסיבות להשתמטות כמו הסיבה האומללה "תורתו אומנותו" וכו`.

 

אותו רב שדורש ממאמיניו (לצערי יש רבים מידי כאלה) אפילו לשקר לבני שיחיהם בעיקר אותם תינוקות שנשבו, ע"מ לגרום להם להתקרב לדת, אסור להעליב אותנו או לפגוע בנו וברגשותינו אלא לדבר איתנו בשפה נעימה ואפילו מותר להחמיא לנו על אף שהמחמאות הן שקריות, ציטוט" צריך לדעת איך לקרב אותם, הכל בשפה נעימה,לא לכעוס עליהם ולא לדבר אליהם בכעס" הביא ציטוט מהמקורות "אל תוכח לץ פן ישנאך,הוכח לחכם ויאהבך" וההסבר שלו ציטוט " לא תאמר לו אתה נבל, אתה לץ- ישנא אותך ולא תרוויח כלום, תאמר לו אתה חכם,אתה נבון ,אבא שלך עליו השלום היה גאון עולם, שקר,לא היה גאון אבל תשבחו אותו בשביל שיתבייש ממנו".

 

זה האדם שביכולתו להמליך מלכים בישראל ואף להורידם, על פיו תרים מפלגתו את אצבעותיה ותקבע את גורלנו כאן, ומנהיגנו מימין ומשמל ממשיכים להאדיר את כוחו ועוצמתו.

 

אז מי באמת החמור כאן?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר