מס' צפיות - 418
דירוג ממוצע -
לנשום חופשי בשנה החדשה
הברכה שלי לעצמי לשנה החדשה זה להיות מסוגלת לנשום לבד, לקבל תרופת זולאייר שתעזור לי. היא שם, על המדף בבית המרקחת, כל כך קרובה אליי וכל כך רחוקה ממני.
מאת: אלינור 24/09/08 (15:35)

הברכה שלי לעצמי לכבוד השנה החדשה, היא פשוט לנשום כמו כל אדם בריא. בגיל 25, אחרי התקפי אסתמה קשים מאד מאז שאני זוכרת את עצמי, כל מה שאני רוצה זה להיות מסוגלת לרדת לחוף הים, לנסוע לטיול בארץ או בחו"ל, לצאת עם בנים ולעשות את כל הדברים שבנות בגילי עושות, בלי לפחד לקבל התקף אסתמה, להרגיש איך האוויר נחסם, שהוא פשוט אוזל מהריאות, ושהנה, אולי הפעם זה הסוף...

 

הברכה שלי לשנה החדשה זה להפסיק לפחד לישון לבד, שלא יבוא ההתקף בלילה, ולהתעורר בבעתה מתוך תחושה של קבר חנוק ללא אוויר.

 

הברכה שלי לשנה החדשה זה לקבל את האפשרות להיות בריאה, לקבל תרופה שכבר קיימת, נמצאת על המדף בבית המרקחת, כל כך קרובה אליי וכל כך רחוקה ממני.

 

התרופה שלי נמצאת בסל הבריאות, היא מצילה חיים, היא נותנת אוויר לנשימה לחולי האסתמה החריפה ומאפשרת להם לחיות באופן נורמלי כמו כל אדם, לעבוד, לגדל ילדים ולא לחשוש כל רגע מההתקף הבא. לתרופה קוראים זולאייר. והיא היחידה שיכולה לעזור לי.

 

אבל לא כל חולה יכול לקבל אותה. יש קריטריון שמהווה מחסום ותנאי לקבלת התרופה, והוא שחייבים לקבל סטרואידים סיסטמיים במשך תקופה לא מוגדרת. סטרואידים שההשפעה שלהם על הגוף היא הרסנית ובלתי הפיכה, החל מהשמנה מזעזעת ועד פיתוח מחלות בטווח בארוך, כמו סוכרת ואוסטיאופורוזיס.

 

ניסיתי, באמת שניסיתי לקחת את הסטרואידים, אבל המחיר פשוט קשה מנשוא. לסבול במשך שנה שלמה, ולהרוס את הגוף שלי רק כדי שאוכל לקבל את התרופה שיכולה להציל אותי? זה הכי טוב שמערכת הבריאות יכולה לתת לי? זו הדאגה שלהם לחיים שלי?

 

אני מאחלת לעצמי שנה חדשה טובה יותר מקודמותיה, קלה יותר ופשוטה יותר. מאחלת לעצמי לנשום לבד, לנשום פשוט, לנשום רגיל, לנשום צלול. פשוט לנשום.

 

(תמונה: צילום אילוסטרציה)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
יש פתרונות - כדאי לנסות
zvidoc 28.09.08 (20:19)