מס' צפיות - 626
דירוג ממוצע -
לעצור את התוכנית לבניית מגדלי כיכר המדינה
מאת: אפRת 25/08/08 (03:01)

פאר ויסנר, יו"ר הירוקים וסגן ראש עיריית תל אביב, מנסה לעצור את התוכנית לבניית מגדלי כיכר המדינה. ויסנר, שמתמודד על ראשות העיר, דורש מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה לקיים דיון חוזר באישור תוכנית מגדלי הכיכר.

 

בחודש שעבר אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית תל אביב תוכנית חדשה לכיכר. התוכנית החדשה מגדילה את מספר הקומות המותרות על חשבון ביטול שטחי המסחר. בעלי הקרקע מבקשים לבנות שלושה מגדלים בני 40 קומות כל אחד ו-450 דירות בסך הכל. התוכנית צריכה לעבור שלב נוסף של מתן תוקף בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ואם זה לא יקרה, מתכוונים בעלי הקרקע לחזור לתוכנית הישנה, שאושרה בשנת 03', שכוללת 387 דירות ו-10,000 מ"ר של שטחי מסחר.

 

ויסנר סבור שעדיין לא מאוחר כדי לעצור את התוכנית "לכל דבר יש פתרון, אנחנו מציעים ליזמים קרקע חלופית ופיצוי כספי". לטענתו מחזיקה עיריית תל אביב בקרקעות עירוניות רבות, שאפשר להציע אותן לבעלי הקרקעות במתחם במסגרת הסכם חילופי שטחים. אחת הקרקעות אותה הציע ויסנר נמצאת לא רחוק מכיכר המדינה בחניון ארלוזרוב, ליד תחנת הרכבת.

 

 חלופה נוספת אותה מעלה ויסנר היא הפקעה של הקרקע לצורכי ציבור תוך פיצוי הבעלים. "בקופת העירייה יש מספיק כסף כדי לפצות את בעלי הקרקע בגין הזכויות שלהם בפרויקט", אומר ויסנר. "ההחלטה על בניית המגדלים בשטח הכיכר שגויה ואם לא נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו לעצירת התוכנית, תהא זו בכייה לדורות".

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל הכבוד לעיריית ת"א.. תלמדו מניו יורק !
גיל 29.12.08 (20:02)