מס' צפיות - 1610
דירוג ממוצע -
רוצים לתת מתנה? תמונה שווה אלף מילים.
אף אחד לא יופתע לשמוע שרוב האנשים שנשאלים מה יקחו איתם מהבית במקרה של אסון, משיבים שהם קודם כל יוודאו שבני משפחתם וקרוביהם נמצאים במקום בטוח, ואז יקחו איתם את אלבומי התמונות המשפחתיים. כי אין להם תחליף.
מאת: ורדה שלום 19/08/08 (17:32)

בעידן של צילום דיגיטלי, כשאנחנו מצלמים תמונות בלי הפסקה במצלמה הדיגיטלית או בפלאפון, כשאתרי האינטרנט מוצפים תמונות של חברים ושל החברים של החברים ממסיבות וטיולים, מתוייגות ומקוטלגות ושמורות על תיקיות, תקופת הפילם ופיתוח התמונות נדמית לנו כמו לקוחה מתוך סרט תיעודי על המאה שעברה. מי מדפיס היום תמונות? זה הרי יקר, וגוזל מקום, שלא לדבר על ההתעסקות המוזרה של להכניס תמונות לתוך כיסים באלבומים? במקום פשוט לתייג אותם בתיקיות על המחשב ולעשות אלבום תמונות ?

 

אף אחד לא יופתע לשמוע שרוב האנשים שנשאלים מה יקחו איתם מהבית במקרה של אסון, משיבים שהם קודם כל יוודאו שבני משפחתם וקרוביהם נמצאים במקום בטוח, ואז יקחו איתם את אלבומי התמונות המשפחתיים. כי אין להם תחליף.

 גם היום אין תחליף לתמונות מודפסות. תנסו לדמיין עולם שיש בו רק צילום דיגיטלי. כל המצלמות דיגיטליות, הכל ממוחשב. ואז קם יום אחד אדם שממציא דרך להדפיס את התמונות על נייר מבריק. מאותה המצאה חדשנית בעולם המדומיין שלנו האיש הזה היה נהיה איש עשיר מאד בלי ספק. פתאום אנשים יוכלו ללכת עם תמונות לכל מקום, בלי צורך במחשב, בלי חשמל, בלי סוללות, בלי זום אין וזום אאוט. כולם היו רצים לחנויות ההדפסה לדאוג שיהיו להם בבית גרסאות מודפסות של התמונות האהובות עליהם, של האירועים שהם הכי רוצים לזכור. והרבה מאלו שיעמדו בתור יבקשו לתת את התמונות בתור מתנה.

 

העולם שלנו, אולי לא במקרה, התפתח הפוך- מתמונות מצולמות לתמונות דיגיטליות. אבל עדיין אין תחליף לתמונה משפחתית ממוסגרת בסלון, או תמונה של הילדים תלויה במשרד בעבודה. תמונה מודפסת פשוטה וממוסגרת, של בני משפחה עומדים ומחייכים, היא מתנה שאף אחד אחר חוץ מכם לא יכול להביא להורים, או לכל אחד אחר. זו מתנה שהיא כאילו בנאלית- מסגרת עם תמונה. אבל התוכן שלה הוא כל כך ייחודי וחד פעמי, כי הוא הסיפור שלנו, המשפחה שלנו, הפרצוף שלנו, הוא חד פעמי וייחודי, וגם אם ניסע לקצה העולם לחפש מתנה מקורית יותר, עדיף שנביא משם תמונה ממוסגרת- שלנו מצולמים על רקע קצה העולם.

 

אם אתם רוצים להשקיע יותר, אתם יכולים לצרוב מהמחשב מבחר תמונות- תמונות משפחתיות, או תמונות עם חברים (על רקע פאב או טיול מגניב), להדפיס אותם, ולסדר אלבום תמונות. נשמע מיושן? תחשבו עוד פעם ותנסו להזכר מתי בפעם האחרונה החזקתם ביד אלבום של תמונות שהוא לא אלבום תמונות חתונה. אם אתם רוצים להשקיע אפילו יותר, אתם יכולים לעטר את האלבום לא רק בגרפיקה, אלא גם בהערות וכותרות בכתב ידכם ליד התמונות. משפטים קצרים שמזכירים משהו שנאמר בזמן שהתמונה צולמה, או כותרת משעשעת למה שאפשר לראות. זוית הראיה שלכם על התמונה, ההתיחסות שלכם לאלבום והפיכתו למשהו חי ומשוחח עם המעלעל בו, היא מתנה שלא ניתנת להחלפה.

 

אם כבר נתתם תמונה ממוסגרת ואלבום תמונות מושקע, אתם יכולים "להתקדם" למתנות שמשלבות תמונות, אבל יש להן שימושים נוספים. דוגמא קלאסית ומוכרת היא לוח שנה מודפס משפחתי, עם תריסר תמונות משפחתיות שמעטרות כל דף חודש עם תמונה אחרת. מתנה נהדרת לראש השנה יכולה להיות סט תואם של לוחות שנה לכל אחד מבני המשפחה, הקרובה והרחוקה, שיזכיר לכולם במהלך כל השנה את השייכות שלו. בלוח שנה כזה ניתן חוץ מהתמונות, גם לציין תאריכים משפחתיים חשובים- ימי הולדת, ימי נישואין, ושאר ארועים משפחתיים גדולים וקטנים- כמו "יום השנה למציאת הכלבה שלנו", או "יום האם: אבא, תורך לבשל". גם פה, השילוב של התמונות המשפחתיות, עם טקסט שמחבר אל הסיפור המשפחתי, היא מתנה ייחודית שאף אחד חוץ מכם לא יכול ליצור.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מה קשור חח =]
לירן 20.08.08 (05:10)
2.
אם כבר דברים שקשורים לתמונות...
דני 02.09.08 (20:26)