מס' צפיות - 1650
דירוג ממוצע -
eft --- שיטת טיפול אשר כדאי להתנסות בה !
יש דברים, הקשורים בהקלה על מצוקותינו, אשר אין לשמור לעצמך ולכן אני חולק אותם עם כל הקוראים והכותבים באתר.
מאת: zvidoc 17/07/08 (10:43)

לאחר קושי להתגבר על בעיה אישית מסוימת, הפנה אותי חבר לאינטרנט באומרו כי כדאי לי לבדוק את המושג ETF-emotional freedom techniques להפתעתי מצאתי מידע נרחב אשר פתח את סקרנותי. מכאן החלתי לחפש מטפל העוסק בשיטה זו בארץ אשר יציג בפני בצורה יעילה יותר את השיטה ע"מ ואוכל לדעת אם יש לה, או לי, אפשרות לפתור את אותה בעיה.

 

המטפל והמנחה ב-eft אותו פגשתי, פתח לפני דרך חדשה ועצמאית לחלוטין להקל על מצוקה נקודתי וכל קושי אחר אשר ברצוני לפתור במסגרת המחושים הרגשיים והפיזיים אשר הבעתי מעת לעת.

 

היופי אשר שיטת ה-eft מציעה היא שימוש עצמאי, אחרי לימוד קצר של מספר מפגשים, להשתמש באותם "מרידיאנים" אשר הרפואה הסינית משתמשת בדיקור,  בשיאצו ועוד,מבלי להכאיב וללא קושי לעשות זאת בכל זמן ובכל מקום בו אני נמצא.

 

אמירת משפטי מפתח, הנוגעים לקושי אותו אנו חווים, תוך כדי עירור נקודות מרידיאן. נגישות, בייחוד בפנים, יוצרת בצורה די מהירה וברורה, שינוי לטובה והקלה.

 

השיטה פותחה באמריקה ע"י פסיכיאטר אשר חיפש דרך חדשה לפתור בעיות חרדה מחולים אשר שיטות ה"מדע" המודרני לא צלחו. אולם שילוב של הרפואה הסינית העתיקה וגישה חדשנית  הביאו לתוצאות מרשימות הרחק מעבר לזה אשר אותו צפה הרופא. היתרון אשר יש בנתינת כלי קל לשימוש בידי כל אחד ואחד, "חולה" או סתם בעל מועקה זמנית, נתן הזדמנות נרחבת לכל אשר רוצה לעזור לעצמו  בקלות ובעלות נמוכה.

 

שיטת ה-eft כובשת כיום את העולם המערבי כמו גם חוזרת לידי המרפאים במזרח אשר גילו בה גם הם תוספת מרשימה לשימוש בדרכם הם.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בא נשתף פעולה
דני זובין 01.09.09 (04:41)