מס' צפיות - 985
דירוג ממוצע -
הדרך המומלצת לרדת בגדול
מאת: kalligula 18/06/08 (02:08)

בשנים האחרונות אנחנו מוצפים בתוכניות ריאליטי כאלה ואחרות. ישנן כאלה שמשפיעות עלינו יותר וכאלה שקצת פחות. לפחות ניתן לומר, שלחלקן מהתוכניות יש איזשהיא השפעה על חיינו, או לרצון לעשות שינוי כדי לקחת חזרה את גורלנו בידינו. בערוץ 10 משודרת כבר הענה השלישית של תוכנית הריאליטי "לרדת בגדול" בהנחייתה של ציפי שביט, שהיא עצמה בעברה סבלה ממשקל עודף.

 

לא אדון כאן על התוכנית עצמה, ובעיקר על התקריבים שעושה המצלמה למשמניהם של משתתפיה (רק אלוהים יודע איך הם מוכנים לשתף פעולה עם זה) ואת זה אני אומר בתור אדם לא שמן. כמו את העניין הלוא מובן הזה מדוע הגברים בתוכנית צריכים להוריד את חולצותיהם, טרם השקילה ולעמוד אל מול פני האומה כאשר כרסם נשפכת.

 

אבל מסתבר שבכל זאת דבר טוב כן יוצא מהתוכנית הזו, וכנראה היא גורמת להשפעה מסויימת או לחשק לכאלה שסובלים ממשקל עודף לנסות להצטרף לאחת מתוכניות ההרזיה שמתקיימות ע"י נותני החסות של התוכנית כמו " דרך הכושר".

 

עובדת איתי בחורה יפיפייה שגם היא סובלת ממשקל עודף. היא סיפרה לי שהיא כבר ניסתה אין ספור של דיאטות שבחלקן היא הצליחה ובחלקן פחות, והשורה התחתונה שבסופו של ענין היא תמיד חזרה למשקלה מלפני הדיאטה. היא גם התוודתה בפניי שבדרך הספורט היא לא בחרה מעולם, ואותה לא ניסתה עוד משיעורי הספורט בבית הספר שבעבורה זה היה תמיד חור במערכת השעות שלה בלימודיה וגם השלילי היחיד בתעודתה.

 

בעקבות הצפייה בתוכנית יצא לנו לדבר עליה ושאלתי אותה מדוע היא אינה מנסה להצטרף לאחת מתוכניות ההרזיה שמשלבות פעילות ספורטיבית ושינוי בדרך החיים. היא חשבה ואז אמרה לי למה לא? ושאלה אם אני מוכן להתלוות אליה כי היא לא ניידת וקבלת עוד נקודת מבט.

 

קבענו לתאם פגישה ליום שישי בבוקר במשרדי "דרך הכושר" בבנין האולימפי בהדר יוסף בת"א לשעה 10 בבוקר. ביום שישי אספתי אותה מביתה ונסענו לת"א, הגענו בשעה שנקבעה לנו ואחרי המתנה ובלגן לא קטן הופיע משום מקום בחור אחד ואמר שנחכה למדריכה מסויימת ואם היא לא תימצא הוא יואיל בטובו להראות ולהסביר לנו על המקום.

 

הרושם הראשוני היה רע וממש לא מקצועי. המדריכה לא נמצאה ואותו בחור לקח אותנו לסיור במקום שהיה הומה אדם וצפוף לעייפה, מסכן, ראינו חדר שבו מתקיימות הרצאות, עוד חדר עם אופנים לספינינג (קטן ועלוב יחסית לשוק), עוד שני חדרים עם מזרונים על הרצפה ששם עובדים עם מדריך, ועוד חדר קטנטן עם מכשירי כושר. משם נלקחנו למשרד והוסבר לנו על התוכנית עצמה.

 

בתחילה מתבצעת בדיקה ארגונומטרית, פגישה עם תזונאי, והמקום פתוח כל יום מ7 בבוקר עד 9 בערב , כאשר ישנם שיעורים עיוניים ושיעורים עם מדריכים שעובדים עם הקבוצה בחדר. הדובדבן שבקצפת הוא פגישה עם יאיר קרני אחרי 3 חודשים, wow !!! בהתרשמות כללית נראה ובעיקר נשמע מאכזב מאד, ובסה"כ נראה כחדר כושר לכל דבר וללא ערך מוסף לכאלה שסובלים ממשקל עודף. נראה לי שכל מי שיעשה אותו הדבר בחדר כושר רגיל יראה תוצאות לא פחות מרשימות משם.

 

כל ה"תענוג" הזה עולה 8000 ש"ח לחצי שנה!!! חברה גם אם אקח מדריך צמוד בחדר כושר רגיל זה לא יעלה מחצית מהסכום הזה. יצאנו מהמקום בידיעה גמורה שזה ממש לא זה. הצעתי לידידתי לבדוק את התוכנית בווינגייט שנקראת winlife , היא התקשרה ותיאמה פגישה ליום שישי שאחריו  (זה שהיה לפני 4 ימים).

 

שוב אספתי אותה מביתה ונסענו לווינגייט. כבר בכניסה השומר אמר שלא צריך לשלם רק לא לשכוח להביא פתקה ממשרדי winlife. מקום יפיפה ומרווח, הגענו לפני הזמן ולא נתנו לנו להמתין, הכניסו אותנו למדריכה שאיתה תיאמה ידידתי את הפגישה, נתנה לה למלא שאלון כללי, ואחרי כן שאלה אותה מספר שאלות רקע. הזמינה אותה לעלות על משקל מיוחד כזה שקובע מה הם אחוזי השומן בגוף ועוד פרמטרים, מסרה לידה את הנתונים והסבירה לה מה אמור להיות משקלה וכמה עודף היא נושאת על עצמה. סיפרה על התוכנית שכוללת צריך להביא בדיקות דם עדכניות ובדיקות רופא, עוברים סקירה אורטופדית, בדיקה ארגומטרית, בדיקת קצב חילוף חומרים rmr, בדיקת היקפים, בדיקת תפקודי ריאה ואישור ופגישה עם רופא ספורט, מפגש עם דיאטנית, מצטרף לתוכנית מפגשים 3 פעמים בשבוע 3 שעות כל פעם (תוכנית ערב) מקבל שעון דופק, חולצה, כובע מקבל תאריך ומשקל יעד.

 

אחרי חצי שנה חוזרים על כל הבדיקות ומבררים את קצב התקדמותך ועמידתך ביעדים. בתוכנית הבוקר נכללת ארוחת בוקר וצהריים. במקביל מקבלים הרצאות תזונה ופעילויות ספורט. התוכנית לשנה. "התענוג" הזה עולה 9000 ש"ח לשנה!!!!!!! התרשמות כללית חיובית ומאד מסבירת פנים ובעיקר מאד מאד מקצועית וחמה. זה מגיע לשלב שהכסף הופך להיות שולי בגלל החמימות והרצון החם של המדריכים שם לעזור ולעודד אותך להיכנס לפעילות ספורטיבית ולשנות את אורח חייך.

 

מיותר לציין שהמלצתי לידידתי בחום, היא נרשמה, כתבה צ'קים ותתחיל את התוכנית בקרוב. לי נותר לאחל לה בהצלחה. הבאתי את הרשומה הזו בגלל חשיבות הנושא ולחסוך את הבדיקות והשוואות שלטעמי אינן ברות השוואה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר