מס' צפיות - 956
דירוג ממוצע -
הצורך החשוב ביצירת קהילה שיתופית
פני כמה ימים מישהי שאלה אותי "למה אתה מדבר אליי כאילו אנחנו מכירים". עניתי שזו הגישה הנכונה למנוע מבוכה עתידית. אחרי שחשבתי קצת על נקודה זאת גיבשתי לעצמי מעט תיאוריות מרתקות.
מאת: רועי אורן 06/06/23 (02:05)

לפני כמה ימים מישהי שאלה אותי "למה אתה מדבר אליי כאילו אנחנו מכירים".

עניתי שזו הגישה הנכונה למנוע מבוכה עתידית.

אחרי שחשבתי קצת על נקודה זאת גיבשתי לעצמי מעט תיאוריות מרתקות.

כמי שהיה בעברו ילד ביישן שדי פחד להסתכל לאנשים בלבן של העיניים כפי שאמר אהוד ברק ,למדתי שזו לא בושה גדולה לנסות להכיר אנשים אבל צריך להימנע מטעות שעושים גברים רבים בבואם להכיר (הם שואלים אותה שאלות סגורות כאילו מדובר בריאיון עבודה, אלא לשאול שאלות פתוחות).

נשאלת השאלה: מה ההיגיון בזה?

                התשובה לשאלה

ברגע ששואלים שאלות סגורות הבחורה לרוב עונה תשובות קצרות, והגבר די מסתבך (זה קורה היות ומיומנות השיחה של גברים הנה חלשה מאוד) ברגע ששואלים שאלות פתוחות או לחילופין מניחים הנחות אפשר לקחת נקודה מסוימת ולפתח אותה ואז השיחה קולחת ומרתקת.

אני כידוע לא חי בבועה או בין ארבע קירות, וכן, אני נחשף לעבודתם של אמנים, עיתונאים, מוזיקאים, שדרי ספורט ,וכ"ו (חלק אני נהנה יותר, חלק נהנה פחות אבל אני נחשף למי יותר ולמי פחות).

זה צריך להחמיא לאותו אדם, הלוואי שאחרי היו עוקבים בצורה הדוקה ומבינים את כיוון החשיבה שלי.

אני מאמין ביצירת קהילה שיתופית שבה לכל חבר יש מה לומר ויש מה לתרום ,ואם כל אחד ייתן מעצמו אז הקהילה תתפתח ותצמח וכל אחד ילמד מהשני מאשר להיות אדם בודד ומריר בין ארבע קירות (ואולי גם הקיצוניות תעלם).

זה דומה למבנה הקיבוץ כפי שהיה בעבר ולא כפי שהוא היום.

זה נחמד לקרוא הגיגים של אנשים אחרים ולהיחשף לדעות אחרות, ולפעמים אף להוסיף דברים משלי. 

ליצירה בכלל ולמילים בפרט יש כוח אם משתמשים בהם בצורה נכונה ,לי כרגע זה לא עוזר מסיבה מסוימת, אבל אחרים הופכים להיות בזכותם אושיות רשת ואני לא מקנא בהם ואף טופח להם על השכם.

             חזרה לטור הקודם

כמו הדוגמה שהצגתי בטור שכתבתי בשבוע שעבר אני שמח על-כך שמאיה ראכלין קבלה להגיש מדי פעם את מהדורת חדשות הערב בזכות העובדה שהיא התפתחה להיות מגישה מצוינת שהמצלמה אוהבת אותה, ואני מעריך שגם לי הייתה תרומה לזה מכך שאני דוחף אותה כי אני מאמין בה.

הלוואי שמישהו היה מאמין בי כפי שאני מאמין בחלק מהחבר'ה הצעירים והמוכשרים שעושים עבודה טובה.

בחברה שלא נותנת הזדמנות לקולות חדשים ונשארת תקועה עם אנשים מסוימים זה הזמן להקים קהילה שיתופית רחבה ולראות שיכול לקום עולם טוב יותר ממה שאנו רואים היום בחלק ממדינות העולם.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר