מס' צפיות - 969
דירוג ממוצע -
התכנית החדשה להורדת יוקר המחיה בצהרונים
אפשר לראות שיש כאן רצון טוב לעזור לשכבות מסוימות באוכלוסייה, אך עושה רושם שלא חשבו על כל פרטי התכנית אלא היו עסוקים בשליפות כדי להרגיע את הזעם הציבורי משני צדי הקשת הפוליטית.
מאת: רועי אורן 01/05/23 (17:54)

ביום ראשון האחרון הציגו במסיבת עיתונאים ראש הממשלה נתניהו , שר האוצר סמוטריץ ,ושר החינוך קיש תכנית להוזלת יוקר המחיה בצהרונים ובמסגרות מפוקחות.

אם מסתכלים טוב על פרטי התכנית שמים לב שלא מדובר ברעיונות חדשים אלא במעין "פלסתר" זמני עד שיוחלט אם בכלל לגבש תכנית אופרטיבית.

התכנית כוללת סבסוד מלא של המעונות המפוקחים להורים עובדים שלהם ילדים בגילאי 3-0 ,החל מחודש ספטמבר הקרוב,וכן הבטחה עתידית להקמת שלושה מעונות מפוקחים תוך חמש שנים , וכן תוספת של שתי נקודות זיכוי החל מינואר 2024.

בנוסף, הודיע ראש הממשלה נתניהו שזוג הורים עובדים יקבלו מענק על כל אחד מהילדים בגילאי 3-0 של עד 940 ש"ח כאשר לא ברור נכון לעכשיו מהו המקור התקציבי להטבה זו.

לכאורה זה נשמע טוב אבל יש פה מספר בעיות שצריך לפתור.

                    תאור הבעיות

1: רק הורים לפעוטות שנמצאים כבר היום במעונות מפוקחים המהוים כ-20% מהאוכלוסיה זכאים לסבסוד מלא.

2: הורים ל-160אלף פעוטות שנמצאים במסגרת פרטית ומשלמים בין 5,000-4,000 שקלים בכל חודש יקבלו שתי נקודות זיכוי אך לא יהיו זכאים לסבסוד מלא.

3: חלק מההורים לא זכאים להטבה זו מאחר והם לא מגיעים לרף המינימלי של תשלומי המס הדרושים לקבלת נקודות הזיכוי ,מצד שני המשכורת שלהם לא נמוכה משמעותית כדי לקבל מס הכנסה שלילי.

4: אין מספק סייעות ומטפלות שיוכלו לטפל בילדים הרכים.

5: זה לא סוד שלוקח זמן לבנות מוסדות חינוך בישראל לפי התקנים הנדרשים.

אפשר לראות שיש כאן רצון טוב לעזור לשכבות מסוימות באוכלוסייה,אך עושה רושם שלא חשבו על כל פרטי התכנית אלא היו עסוקים בשליפות כדי להרגיע את הזעם הציבורי משני צדי הקשת הפוליטית.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר