מס' צפיות - 617
דירוג ממוצע -
ספרד מדינה טובה המטפלת בבריאות האישה
זה לא סוד שבשנים באחרונות הופכת ספרד לארץ טובה לנשים. לאחר שנפתחו חופים מותאמים לנשים מכל הסוגים העבירה השרה לשוויון מגדרי אירנה מונטרו לפני שבועיים בבית התחתון חבילת חוקים שהבולטת שבהם היא אפשרות של כל אישה אשר חשה כאבי מחזור לקחת חופשה בתשלום על חשבון המדינה ולא על חשבון המעסיק הישיר.
מאת: רועי אורן 28/02/23 (01:48)

זה לא סוד שבשנים באחרונות הופכת ספרד לארץ טובה לנשים.

לאחר שנפתחו חופים מותאמים לנשים מכל הסוגים העבירה השרה לשוויון מגדרי אירנה מונטרו לפני שבועיים בבית התחתון חבילת חוקים שהבולטת שבהם היא אפשרות של כל אישה אשר חשה כאבי מחזור לקחת חופשה בתשלום על חשבון המדינה ולא על חשבון המעסיק הישיר.

בכך הופכת ספרד למדינה האירופאית הראשונה שמאפשרת את הדבר הזה (במדינות יבשת אסיה דבר זה קיים לא-מעט שנים).

בנוסף, תוכלנה נערות לעבור הפלה ללא אישור הורים החל מגיל 16 ,וכן כל אישה שתרצה להפסיק היריון תוכל לעשות זאת ביתר קלות בבתי-החולים.

כמובן שלא מעט אנשים מתנגדים להצעות החוק הללו בטענה שהן ימנעו מנשים להשתלב בשוק העבודה (יש בזה צדק מסוים אני מוכרח להודות) ויש בה עוד שתי בעיות עיקריות.

               פירוט הבעיות הקיימות בהצעות החוק

1: אין אפשרות לאישה לקחת חופשת מחזור מבלי שהיא תיחשף בפני קולגות או קרובי משפחה (זוהי הסיבה שביפן רק 10% מהנשים לוקחות את החופשה הזו).

2: היא לא מעניקה פתרון הולם לנשים הסובלות מאנדומטריוזיס.

מדובר בצעד מבורך שחייב להיות מגובה בצעדים משלימים כמו למשל אספקת מוצרי היגייניה לנשים (דבר שקורה היום בחתצי-האי הבריטי) ,וכן רצוי ללמד נשים אנטומיה כך שהן תןכלנה לטפל בעצמן בבוא העת.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר