מס' צפיות - 973
דירוג ממוצע -
עין הרעה..והכל בגללה
מאת: מיכל 30/05/08 (12:59)

בליל חורף כשהגשם דופק על שמשת מכוניתו אודי נסע למה שאולי תהייה חווית חייו, הוא היה בדרך למומחה שסיפרו עליו ניסים ונפלאות כי יכל "להוציא את העין הרעה" ובו ברגע יתמו צרותיו .

 

הוא הסתובב זמן רב בסמטאות העיר כשכל הבתים נראו לו דומים, בתים ישנים, רחובות מוזנחים ובקושי הייתה תאורה שיכלה הצביע על הבית שאליו נסע , אבל אודי לא וויתר מה יכ כבר להפסיד, העסק שלו שקע בחובות כלכליים, רב עם כולם, המצב בבית לא היה טוב ואודי נתלה בכל תקווה שתשפר את מצבו.

 

בקושי רב זיהה את מספר הבית החנה את רכבו ורץ לכיוון, הרים ראשו למעלה וראה גרם מדרגות ישן וחלוד שכאילו ונמשך עד אין סוף, הוא החל לטפס וממלמל לעצמו שכל האמצעים כשרים והוא בא לתקן את העוולה שנעשתה ובטח ע"י אחרים שעינם צרה בו ובהצלחה שהייתה מנת חלקו שנים רבות.

 

דפק בדלת כמוסכם מראש פעמיים, הפסקה ושוב פעמיים והדלת נפתחה, מולו עמד איש נמוך קומה לבוש גלביה דהויה יחף וקירח, משהו בפניו הביע בטחון ועליונות , אודי התעלם הציג את עצמו ונכנס.

 

המומחה נקב בשכרו ואודי הוציא את השטרות מבלי להניד עפעף כשכולו ציפיה ומתח לקראת הבאות.

 

תתפשט אמר לו האיש וניגש לערימת גחלים שהייתה על הרצפה והדליק בה אש, אודי התפשט מבלי להוציא הגה, הפחד אחז בכל גופו אבל הוא היה אמיץ והרי בא לפה ע"מ להוציא את אותה עין רעה, האיש פנה אליו ואמר -תעבור את ערימת הגחלים, אודי מבלי להסס ניתר מעל הערימה, האיש ניגש אליו וסטר לו בחוזקה על פניו- לא אמרתי שתדלג, אמרתי תעבור, משמע תלך על הגחלים, הפחד הניע אותו ואודי ניגש כאילו שזה היה הרגל של יומיום והלך על ערימת הגחלים הבוערת במהירות.

 

האיש הביט בו הביא קופסא, הכניס את ידו והוציא קרם, מרח על רגליו של אודי וביקש ממנו לשבת.

 

אודי לא ראה מה האיש עושה רק שמע את רעש הבחישה של הכפית בזכוכית, האיש הסתובב והושיט לו צנצנת זכוכית עם כפית והסביר לאודי שזה נשל של נחש ועליו לאכול, הבחיה תפשה את מקומו של הפחד, אודי לא אמר מילה והחל לאכול מהצנצנת.

 

לאחר שסיים האיש שם ידו על ראשו של אודי מלמל תפילה ואמר לו- מהיום כל עין רעה דבקה בך תעלם וחייך יחזרו להיות מאושרים ונטולי דאגה.

 

אודי חזר למכוניתו כמעט בדילוגים, הרגשת רווחה הייתה לו, כל הדכדוך והמועקה נעלמו כאילו לא היו הוא היה בטוח שמהיום תמו צרותיו.

 

למחרת בבוקר כשעשה את דרכו למכונית ביחד עם רעיתו, אחז בידה ובשמחה אמר לה-זהו עלינו על דרך המלך מהיום אנחנו בסיפור אחר של החיים, הוציאו לנו את העין הרעה שדבקה בנו...

 

בעודו מספר על החוויה של אמש נפל לבור שהעיריה חפרה ושבר את רגלו.

הכותבת היא רואה,לומדת ורצה לספר לחברה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 9 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נו את כבר יודעת
זאת אני 30.05.08 (20:48)
2.
כורה בור בו יפול ?
ענן בשלכת 31.05.08 (01:23)
3.
אשרי המאמין... ל"ת
שושי 31.05.08 (09:27)
4.
תני עוד רגע קט לחשוב
אבי 31.05.08 (12:15)
5.
רק טוב...
יואל 31.05.08 (18:00)
6.
עיינים רעות הן שחורות כחולות או ירוקות?א
נילי 02.06.08 (13:56)
7.
עיינים...........
נילינקה 02.06.08 (14:01)
8.
אם אלוהים רוצה גם מטאטא יורה!!!!!!!!!!!! ל"ת
דקלה 02.06.08 (14:02)
9.
LOL
יורם 05.06.08 (18:13)