מס' צפיות - 2325
דירוג ממוצע -
טעמי - מיתוס ירושלמי?
מעולם לא היתה ברורה לי זחיחות הדעת של תושבי עיר הקודש, בכל הנוגע לחומוס בעירם. אולי זה מה שקורה, כשנושמים כל הזמן אויר הרים צלול כיין. (וגם על הוופל של באבט)
מאת: טיקטאק יוצא לאכול 23/05/08 (01:27)

נקלעתם פעם לשיחה על חומוס עם ירושלמי? ובכן, רוב הסיכויים שבטח שמעתם ממנו, שהחומוסיות הטובות ביותר בארץ נמצאות בירושלים - ולא בשום מקום אחר. מעולם לא היתה ברורה לי זחיחות הדעת של תושבי עיר הקודש, בכל הנוגע לחומוס בעירם. אולי זה מה שקורה, כשנושמים כל הזמן אויר הרים צלול כיין.

 

חומוס טעמי הוא אחד ממוסדות החומוס הידועים והותיקים ביותר בעיר. פעמים אינספור שמעתי עליו בעבר - ותמיד היללו אותו תושבי המקום. השבוע, כשביקרתי בלב העיר, החלטתי לבדוק סוף-סוף על מה המהומה.

 

המקום מבחוץ:

 

המקום היה כצפוי מלא לגמרי, האוכלוסייה היתה ברובה מבוגרת, עממית ופשוטה. המלצר קרא לחלק מהסועדים בשמם הפרטי וניכר, שמדובר בקהל קבוע.

 

הזמנתי מנת חומוס עם פלאפל (22 ש"ח), סלט ירקות (14 ש"ח) ופחית קולה (7 ש"ח). הפלאפל היה טרי ומוצלח, הגרגירים התגלו כחמימים, נימוחים וטעימים - אולם החומוס עצמו היה שגרתי לגמרי. הוא הוגש בכמות די קטנה, היה קר מדי - וטעמו היה הכי רגיל שיש, בטח לא כזה שיצדיק קשירת כתרים לראשו.

 

חומוס עם פלאפל:

 

סלט ירקות:

 

אז צר לי לקלקל לירושלמים את החגיגה ולשחוט להם עוד פרה קדושה, אבל אם מישהו חושב שזה החומוס הכי טוב בארץ, אז או שהוא לא אכל מספיק חומוס טוב בחייו, או שהוא לוקה בפסיכוזה (סינדרום ירושלים אולי?).

 

את החשבון קיבלנו בכתב יד ללא המחיר הסופי, מה שהצריך מאיתנו לרענן קצת את יכולתנו המתמטית בכל הקשור בחיבור מספרים.

 

 

יצאנו מטעמי בתחושה של אכזבה קלה - והקיבה השתוקקה לנחמה מתוקה. הלכנו ברגל זמן קצר במורד הרחוב עד שהגענו אל "החגיגה של באבט" (רחוב שמאי 16), מוסד מקומי הידוע בוופל הבלגי שלו. מדובר בכוך קטן, אינטימי, המושך אליו בעיקר את האוכלוסייה הצעירה, היפה והצפונית של העיר. איזה אנטיתזה לקהל העמך של טעמי.

 

הזמנו וופל בלגי עם שוקולד חם (21 ₪). הוא הוגש חם, אך היה רך מדי - ונטול הקריספיות המאפיינת מנות וופל בלגי טובות באמת. איפה המנה הזאת ואיפה הגופרה האלוהית, שאכלנו בביקור האחרון בבריסל. החגיגה, כך הסתבר, היתה כולה של באבט - לא שלנו.

 

וופל בלגי:

 

אז נכון, שמבחינה קולינארית הביקור הזה לא יכנס לספרי ההיסטוריה שלנו, אולם לפחות יצאנו ממנו עם מוסר השכל אחד  - לא להאמין לכל אגדה ירושלמית שמספרים לנו.

 

ציונים: טעמי: 3 כוכבים, החגיגה של באבט: 2.5 כוכבים

 

טעמי, שמאי 3, ירושלים

 

לבלוג של TickTack1 יוצא לאכול

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 6 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
קצת פירגון
poni 23.05.08 (08:57)
2.
איזה שקר !לא להאמין !
שרון רודנר 17.08.08 (12:25)
3.
איזה שקרן הכתב לא להאמין
מור תשובה 04.05.09 (14:25)
4.
איזה שקר לא להאמיו והסניף בתלפיות באמת
דני 21.02.11 (08:55)
5.
אתם לא רציניים...
אבו חסן 15.11.11 (01:52)
6.
חומוס כנאפה ווופל בלגי בירושלים
עידו 25.07.12 (19:26)