מס' צפיות - 432
דירוג ממוצע -
גמילה מקנאביס
גמילה מקנאביס – כי זו אכן התמכרות
מאת: אופיר א 19/07/22 (11:45)

אחד הסימנים המובהקים של התמכרות לקנאביס זו ההכחשה. העניין עם המריחואנה, או הקנאביס, זה שתרבותית מקובל להסתכל עליו כ"סם קל", כלומר סם שאינו ממכר, אינו יוצר תופעות לוואי חמורות, ובכלל, ניתן להקל ראש בשימוש בו. לא כך הדבר, וכל מי שחווה את ההתמכרות לקנאביס ומגיע לשלב שהוא מבין שהוא צריך גמילה מקנאביס יודע זאת.

הסם הזה, כמו כל סם אחר, יוצר תלות. נכון, התלות שלו מורגשת, לעיתים, כעדינה יותר, וההשפעה שלו לרוב לא חריפה כמו בסמים קשים, הרואין, קוקאין וכיו"ב. ובכל זאת, ישנם חומרים פעילים בקנאביס, חומרים שאנו מתרגלים אליהם, ותחושות שאנו מתרגלים אליהן, ומתמכרים אליהן, אפילו רגשית.

מוכנים לעבור גמילה מקנאביס?

אם עברתם את השלב הראשון והחשוב ביותר אצל מכורים לקנאביס, וזה להודות בפני עצמכם, בפנים, בכנות אמיצה, כי אתם חווים התמכרות, וכי אתם ממש זקוקים לקנאביס. מבחוץ רואים זאת כולם, או לפחות מי שמודע לעניין ואכפת לו מכם. ואתם יודעים היטב כי אם אתם מנסים להפסיק, אחרי יומיים, שלושה, אולי שבוע במקרים מסוימים, אתם נשברים וחוזרים אל הסם.

לכן, אם הגעתם לנקודה בה משהו בתוככם, משהו פנימי וחזק, מבקש לחדול, להפסיק את ההתמכרות, ולקחת את החיים שלכם וחופש הבחירה שלכם בחזרה לידיים שלכם, אנו כאן כדי לחזק את ידיכם. גמילה מקנאביס היא תהליך משמעותי ומשנה חיים, כאשר השינוי מתרחש מבפנים. השינוי הנדרש הינו רגשי, ובעצם דורש מכם סוג של התבגרות, לצד התגברות.

מילים אלו לא סמוכות במקרה, שכן ישנו קשר הדוק בין התהליכים:

         ·            בהתגברות על הקשיים הפנימיים, הקשיים הרגשיים, “השדים שלנו", ומפגש אחראי ונבון עימם, אנו לומדים לגלות אחריות והופכים לבוגרים.

         ·            בהתבגרות אנו, כמו כל אדם אחר, בעצם לומדים להיות יותר ויותר אחראים על עצמנו, וזה הסימן לבגרות ובשלות פנימית – ההסכמה והיכולת לקחת אחריות עצמית מלאה (וגם הרצון האמיתי והכן לעשות זאת).

תהליכים אלו מתרחשים בסביבה בריאה ותומכת, והתרבות המודרנית מאוד מקשה על תהליכי ההתבגרות להתרחש בצורתם הבריאה והמלאה. לכן את הגמילה מקנאביס מוטב לעשות בתוך סביבה תומכת ומודעת.

מרכז גמילה וילה באלאנס

גמילה מקנאביס דורשת ידע, הכרות עם תהליכים נפשיים ורגשיים, וכח פנימי עז. אם היינו יכולים לבד, היינו עושים זאת לבד, אך העובדה היא שאצל מרבית האנשים פשוט אין את הכוח הזה, לפחות לא בזמינות מיידית. מרכז גמילה וילה באלאנס הינו מרחב שמאפשר גמילה מסודרת ובריאה, עם רצף הסתגלות, צמיחה וניצחון.

התהליך כולו מובנה על מפגש אישי עם היכולת הטבעית שלכם, של כל אדם, לפגוש את עצמו, בגובה העיניים, להתמודד עם מה שמבקש ממנו את תשומת הלב הפנימית, מבלי לברוח לסם. התהליך הזה מאפשר צמיחה יוצאת דופן, ושינוי שהוא הרבה מעבר להפסקת הצורך בסם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר