מס' צפיות - 251
דירוג ממוצע -
גם אם יש לכם ביטוח בריאות, כדאי שיהיה לכם ביטוח מחלות קשות
מאת: bestlink 02/03/22 (10:11)

לא כולם מבינים את ההבדל בין ביטוחי הבריאות השונים, ולמה בכלל הם צריכים אותם כשיש חוק ביטוח בריאות ממלכתי. אז זהו, שאנחנו חיים בעידן שבו קופות החולים מציעות רק כיסוי חלקי עבור האדם הממוצע ולכן ביטוחי בריאות הם חשובים מאוד. מה ההבדל ביניהם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

ביטוחי בריאות שונים לצרכים שונים

במשך שנים רבות היה קשה להבין ולהשוות בין ביטוחי הבריאות השונים. רק לפני שנים אחדות ביצעו רפורמה שניסו לעשות סדר בביטוחי הבריאות על מנת להפוך את השוואת הביטוחים נוחה יותר – הן במחיר והן מבחינת הכיסויים, ובכלל להבין מדוע יש צורך במספר ביטוחי בריאות.

 

 

מעבר לשירות הבריאות הבסיסיים שאנחנו מקבלים מטעם המדינה במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכי, רובינו מכוסים בביטוחי הבריאות של קופות החולים, המציעים לנו למעשה שירותים בריאות נוספים (שב"ן) במחיר מסובסד או אפילו ללא עלות. בעוד ביטוחים אלו מספקים שירותי בריאות רחבים יחסית למדינות אחרות, הרי שעדיין העניין כרוך בתורים ארוכים, בירוקרטיה ועוד.

 

ביטוח בריאות פרטי משלים את שירותי מערכת הבריאות הציבורית, ומספק מגוון רחב של כיסויים חשובים ומצילי חיים, כגון: התייעצות עם רופאים מומחים, השתלת איברים, ניתוחים מתקדמים, תרופות שמחוץ לסל, טיפולים חדשניים בארץ ובחו"ל, קיצור תורים, רפואה משלימה ועוד. הביטוח חוסך זמן המתנה יקרה וחוסכת עלויות של שירותי רפואה פרטיים (שר"פ).

 

ביטוח מחלות קשות הוא אלמנט נוסף וחשוב לא פחות שמומלץ שיהיה לכם, מאחר ומדובר בביטוח שמעניק לכם פיצוי חד פעמי של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים, במקרה שבו חלילה יהיה עליכם להתמודד עם מחלה או קשה או מצב רפואי חמור ומורכב.

מה ההבדל בין ביטוח מחלות קשות לביטוחים אחרים ולמה צריך אותו?

בניגוד לביטוחי הבריאות האחרים שהזכרנו, כאן הפיצוי יינתן לכם אוטומטית מיד לאחר שתשלחו לחברה את הטפסים הנוגעים לאבחון המחלה או המצב הרפואי המורכב. הפיצוי הכספי יוכל לשמש אתכם לכל צורך שהוא, לאו דווקא צרכים רפואיים. למשל – תוכלו להשתמש בו כדי לכסות אובדן ימי עבודה והכנסה, תשלום לבייביסיטר/מורים פרטיים, אוכל מבחוץ, אביזרי שיקום, התאמת הבית לצרכים החדשים או כל דבר אחר שעליו אתם מסוגלים לחשוב. הכסף הוא שלכם וכל הסכום מתקבל בבת אחת לחשבון הבנק שלכם, ולא תצטרכו להוכיח שהוצאתם אותו לטובת טיפול, התייעצות או כל דבר אחר.

 

האם כל אחד צריך ביטוח מחלות קשות?

התשובה בעינינו היא חד משמעית כן. הביטוח הזה חשוב מאין כמותו, מאחר והוא משמש לכם כמעין רשת ביטחון שתמנע מכם קריסה כלכלית. למי מחקרים כדי להתמודד עם מחלה קשה או מצב רפואי חמור משפחה מוציאה בממוצע כ- 250,000 ₪ בשנה. אובדן ימי עבודה של אחד המפרנסים לצד ירידה באחוזי משרה של בן/ת הזוג, יכולים בקלות להביא למצב של קריסה כלכלית.

 

כמו כן גם אם אין לכם רקע גנטי של מחלות קשות, חשוב שיהיה לכם ביטוח מחלות קשות. לצערנו יותר ויותר אנשים צעירים ובריאים מוצאים את עצמם מתמודדים עם מצבים רפואיים מאתגרים, ללא הכנה מוקדמת או התרעה מראש.

 

לפי חוק כל חברת ביטוח מכסה 8 מחלות קשות ומצבים רפואיים חמורים, שנמצאים בראש הרשימה של הגורמים למוות במדינת ישראל. כמו כן, חברות הביטוח מציעות במסגרת הפוליסה עוד 30-40 מצבים רפואיים שיכולים לזכות אתכם בפיצוי, כל חברה לפי ראות עיניה.

 

למידע נוסף על ביטוח מחלות קשות: https://adifim.co.il/severe-illness-insurance/

אל תהמרו על עתידכם הכלכלי

המומחים של פתרונות עדיפים עובדים על חברות הביטוח המובילות בארץ בתחום ביטוחי הבריאות, וישמחו לערוך עבורכם השוואה אמינה ומקצועית בין כל הפוליסות ולהתאים לכם את הפתרון האידיאלי. צרו קשר עוד היום באתר של פתרונות עדיפים - סוכנות לביטוח ותיהנו משירות אדיב ומקצועי ומשקט נפשי.

 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר