מס' צפיות - 253
דירוג ממוצע -
גלישה בים – איך נדע שזה יכול להתאים לנו?
מאת: NR 12/10/21 (09:30)

אחת התמונות היפות ביותר שיש, בוודאי כזו שאנחנו עומדים מולה ומתפעמים, היא של גולשים אשר מצליחים לתפוס גלים גבוהים בים. מראה של אדם בודד עם גלשן, אשר מצליח לעלות על קצה הגל, מבלי לתת לו להפיל אותו, וכך הוא "דוהר" עליו, לאורך שטח מסוים, עד שהגל נרגע או עד שהוא מתעייף, זה מראה מיוחד שגם מי שאיננו גולש בעצמו, יכול להעריך ולהתפעל ממנו.

 

גלישה בים היא משאת נפשם של לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים. כל מי שמגיע אל חופי הים מוקדם בבוקר, יכול לראות שם לא מעט גולשים, בכל הגילאים אשר מחכים לרגע הנכון, לרגע בו יתחילו להיות גלים משמעותיים שיאפשרו להם לגלוש. בדרך כלל הם יוצאים מהמים רק אחרי שעה-שעתיים, תלוי כמובן בתנאי מזג האוויר, תנאי הים ואיכות הגלים.

 

 

גלישה בים היא ספורט לכל דבר. לא רק בקרב חובבי גלישה, אלא גם מבחינה מקצועית. אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של תחרויות גלישה הנערכות בכל ימות השנה במקומות שונים בעולם, וכמובן השתתפות של גולשים באולימפיאדה ובתחרויות גדולות אחרות. לכן אנחנו נוכל למצוא חבר'ה צעירים אשר נכנסים לענף בשלב מוקדם, בתקווה להיות גולשים מקצועיים בים מן הימים

 

מה צריך בשביל להיות גולש?

 

לפני שנסביר מה צריך בשביל להיות גולש, נדגיש שתי נקודות מהותיות. הראשונה, לא חייבים להיות גולשים מקצועיים ולא חייבים להתחיל בכך בגיל צעיר. ישנם לא מעט חבר'ה מבוגרים שהחליטו בגיל מבוגר ללמוד גלישה והם נהנים מזה. מדובר בתחביב שכל אחד ואחת יכולים ליהנות ממנו, כל עוד יש להם את האפשרות, תנאים ומוכנים להשקיע בכך.

 

הנקודה השנייה היא, גלישה דורשת משאבים מסוימים. לא רק בגלל שיש צורך לקנות גלשן וחליפה, אלא גם צריך להתגורר קרוב לים ואם לא, אז להיות נייד בשביל שיהיה ניתן להגיע אל החוף. צריך לקחת בחשבון גם את משתנה הזמן וסדר היום.

 

גלישה בים דורשת הרבה מאוד סבלנות, כוח פיזי ברמה מסוימת בשביל להיות מסוגלים להתמודד עם תנאי הים ומזג האוויר, ולכן גם צריך להיות בכושר טוב. מאחר ומדובר בפעילות הנערכת בים, חשוב מאוד גם לדעת לשחות ברמה גבוהה, אם חס וחלילה נופלים מהגלשן ויהיה צורך לחזור אל החוף בשחייה.

 

איך לומדים גלישה?

 

גלישה בים היא לא דבר פשוט, כפי שאנחנו יכולים לתאר לעצמנו. יש צורך לדעת כיצד לעבוד עם הגלשן, כיצד להסתדר עם זרמי המים, רוחות ותנאים אחרים שיכולים להשפיע על אופי ואיכות הגלישה. לכן חשוב ללמוד את העניין בצורה מסודרת ומקצועית.

 

ניתן ללמוד גלישה באמצעות קורסים הנערכים בחופי ישראל, אלו מועברים על ידי מדריכי גלישה וגולשים מקצועיים. הקורסים מותאמים לגיל התלמיד, רמתו המקצועית והיכולות שלו, עד שילמד לגלוש בצורה בטוחה באופן עצמאי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר