מס' צפיות - 242
דירוג ממוצע -
רכב במימון מלא – מה זה אומר ולמה משתלם לקנות רכב בצורה כזו?
מאת: NR 06/10/21 (08:09)

החל משנות התשעים ובפרט בשנות האלפיים, החלו חברות הרכב ליצור תוכניות שונות אשר איפשרו לנו לרכוש רכב חדש בתנאים אופטימאליים. במקום לשלם את מלוא הסכום בבת אחת או לשלם אותו במספר תשלומים תוך תקופת זמן קצרה, החברות החלו לייצר תוכניות אשר מטרתן לאפשר לנו לקנות מהן רכבים בקלות, וכמובן לעזור להן למכור כמה שיותר.

 

אחת התוכניות הפופולאריות היא רכישת רכב במימון מלא. הרעיון הוא, החבר'ה מלווה לנו את מלוא הסכום לצורך רכישת רכב, ואנחנו מחזירים לה אותו בהתאם לתנאים שהיא קובעת. עם ריבית ובתקופת זמן שנקבעת בהסכם בינינו.

 

 

הרעיון של רכישת רכב במימון מלא הוא, שאנחנו לא צריכים למלא מקדמה לצורך רכישת הרכב, אלא אנחנו יכולים לרכוש אותו כשהחברה מספקת לנו הלוואה עם הסכום המלא. צריך להדגיש, הרכב לא נחשב שלנו עד שאנחנו לא מחזירים את מלוא הסכום, כולל הריבית, ואם אנחנו לא עומדים בתנאי התוכנית, החברה יכולה להטיל עלינו סנקציות שונות, כאמור על פי תנאי ההסכם.

 

מדוע משתלם לנו לקנות רכב במימון מלא

 

ישנם יתרונות שונים לרכישת רכב במימון מלא. ראשית, אנחנו לא צריכים להשקיע הון עצמי ברכישתו. כלומר, אנחנו לא צריכים להביא כסף מהבית בתחילת העסקה ויכולים לשלם על העסקה בהמשך. זה חוסך לנו את הצורך לבצע הוצאה גדולה בשלב מוקדם.

 

שנית, אנחנו יכולים לפזר את ההחזרים של ההלוואה על פני תקופת זמן מסוימת, בהתאם למה שמסוכם עם החברה. כך אנחנו לא צריכים להתעסק בכך כעת. אם יש לנו הרבה הוצאות, זה יכול לפתור לנו בעיה כלכלית. מה עוד שאם אנחנו מפזרים את ההחזר לאורך זמן, אז יש לנו אפשרות להקל על עצמנו בכל מה שקשור לנושא של הוצאות בטווח הארוך.

 

כיצד עושים עסקת מימון מלא בצורה נכונה

 

יש מספר נקודות שצריך להתייחס אליהם בשביל שנוכל לעשות עסקת מימון מלא בצורה נכונה.

בראש ובראשונה, עלינו לבדוק מה תנאי החברה, מה בדיוק היא דורשת מאיתנו וכיצד עלינו להחזיר לה את ההשקעה. עלינו לקחת בחשבון, ככל שההחזר יימשך זמן רב יותר, הריביות שנשלם יהיו גבוהות יותר. כמו כן, ככל שההחזר יימשך זמן רב יותר, כך סביר להניח נגיע לנקודת זמן בה ערך הרכב יהיה נמוך משמעותית מהסכום ששילמנו עליו, אם נרצה למכור אותו, ייתכן ונצטרך להתמודד עם הפסד משמעותי.

 

שנית, אנחנו צריכים לבדוק מה בדיוק החברה מציעה לנו, אילו רכבים עומדים לרשותה וכמובן עד כמה משתלם לנו לבצע עסקת מימון מלא בתנאי השוק הנוכחיים. עלינו להתייחס באופן ספציפי לתנאים שלנו, לבדוק שאכן תהיה לנו אפשרות לשלם את מלוא הסכום במהלך הזמן, ולא נתקל בקשיים כלכליים שעלולים לפגוע בנו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר