מס' צפיות - 344
דירוג ממוצע -
תהליך בקרת איכות בעבודות חריטה
מאת: eg 24/08/21 (21:56)

כמו כל עבודה בתעשייה יש לבקר את האיכות שלה ולפקח על המכונות ועל העובדים על מנת להפיק את המוצרים הטובים ביותר בתחום זה. אמנם, במקרים רבים משתמשים במכונות ממוחשבות על מנת לייצר את המוצרים אבל טעויות יכולות לקרות תמיד וכשמדובר במכונות שאמורות להוציא מוצרים מדויקים ועדינים שבעזרתם מייצרים עוד מוצרים, לדיוק ולאיכות העבודה יש חשיבות גדולה. זה בדיוק מה שבקרת האיכות בעבודות החריטה אמורות להבטיח ללקוחות.

 

מה היא עבודת חריטה?

 

יש שתי דרכים ליצור מוצרים – להתחיל את הבנייה שלהם מכמה חומרים ולהרכיב אותם בהדרגה, או לקחת גוש חומר ולהתחיל לגלף בו בעזרת חריטה מדויקת על מנת להגיע לצורת המוצר שצריכים. את המוצרים שמייצרים בחריטה אנחנו רואים אחר כך במכונות תעשייתיות אחרות שבתורן מייצרות מוצרים בשיטת הרכבה או שיטות אחרות.

 

המוצרים שמייצרים בחריטה נעשים במכונות עיבוד שבבי, והן זקוקות לפיקוח על מנת לדייק ברמת המילימטר כדי לא ליצור חלקי מכונה שלא יתאימו למכונות הייעודיות שלהן אצל הלקוחות. מכונות עיבוד שבבי אלה הן הגלגול העכשווי של החרטים האומנים של פעם, שהיו מייצרים את המוצרים האלה באמצעות כלים ובגילוף וחריטה מיומנים בידיהם.

 

למה משתמשים בה בתהליכי הייצור של מכונות שונות?

 

כשמסתכלים במכונות תעשייתיות אנחנו רואים שהן מורכבות מחלקים רבים שחלקם גדולים וחלקם עדינים ומיועדים לעבודה נקודתית מסוימת ולכן חייבים להיות מדויקים בגודלם וחזקים מאוד ביכולתם לבצע עבודות שונות. כשמייצרים מקדחים וסכינים למכונות אחרות חובה להקפיד על החוזק שלהם כדי שיוכלו לעבוד עם החומרים שעליהם לחתוך או לקדוח בהם. לכן, חריטת חלקי מכונות אלה חייבת להיות מדויקת ואיכותית מבלי להחמיץ אף מילימטר אחרת לא יוכלו להכניס אותם למכונה. במהלך השנים נוצרו והומצאו שיטות שונות לייצור חלקים אלה, אם בחריטה, כרסום או עיבוד שבבי ולכן חשיבותן לתעשייה גדולה מאוד.

 

כיצד תהליך בקרת איכות עובד בעבודת החריטה לאבטחת מוצר תקין

 

כשאנחנו מייצרים מוצרים בחריטה שיוכנסו למכונות תעשייתיות שונות אנחנו צריכים להבטיח את האיכות שלהם, כלומר לוודא שהשתמשנו בחומרים הנכונים שמהם יוצרו, שכל תהליך העיבוד השבבי היה מדויק בפועל למרות שהוא ממוחשב בדרך כלל בימינו והמוצרים חזקים מספיק על מנת לבצע את העבודה, שהחריטה עצמה הפיקה את מה שקנה הלקוח והם מתאימים לו ואף עמידים לאורך זמן בעבודה שהם אמורים לעשות.

 

חרטים רבי אמן אלה של פעם יכלו לפקח מקרוב על איכות העבודה שלהם, אבל המחיר היה יקר בשל העובדה שלא היה מיכון אוטומטי ופס ייצור והייצור היה אטי. כשיש מכונות שעושות את העבודה היום והכל יכול לקרות למרות האוטומציה והדיוק של המחשב, יש מי שעושה בקרת איכות לאורך כל העבודה כדי לוודא שאין בעיות ותקלות.

 

את הביקורת עושים לא רק בזמן הייצור אלא גם לאחר מכן, כשמודדים את המוצרים ומוודאים שיוצרו בגודל הנכון ושהם עומדים בכל תנאי העבודה שמיועדים להם מבלי להתפרק ולהישבר. את הביקורות עושים באמצעי מדידה טכנולוגיים שהם מדויקים יותר מהעין האנושית ומבטיחים תוצאה מדויקת ללקוחות.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר