מס' צפיות - 167
דירוג ממוצע -
האם מותר לפרסם פסקי דין שלי בגוגל?
מאת: m-r 10/07/21 (21:19)

נתקלתם בפסק דין על שמכם או שם העסק שלכם? פרסום פסק דין בגוגל שינה את כללי המשחק וכיום אנשים ועסקים רבים מחפשים כיצד למחוק פסק דין מתוצאות החיפוש של גוגל.


האם מותר לפרסם פסק דין בגוגל? מה המשמעות עבורכם אם מופיע פסק דין על שמכם? והאם ניתן למחוק פסק דין מגוגל?

חוקי למהדרין: פסק דין בגוגל הפך לבעיה של רבים


אם נתקלתם בפסקי דין על שמכם בגוגל אתם לא לבד, פסקי דין בגוגל מופיעים כבר מספר שנים וכוללים מידע רב, בין היתר שמות של עסקים ואנשים פרטיים.


עד לפני כמה שנים ניתן היה לנהל הליכים משפטיים שונים מבלי שהציבור הרחב יהיה חשוף לכך בקלות, היום המצב השתנה.

אם תהיתם בדבר כשרות המהלך כדאי להפנים שפסקי דין המופיעים בתוצאות חיפוש של גוגל כאן כדי להישאר, בשנת 2015 בג"ץ שם סוף לסוגיה והחליט כי להנהלת בית המשפט אין סמכות לחסום את פרסום פסקי הדין מאתרים הפרטיים המעוניינים לפרסם את המידע לציבור.


הכללים שהנחו את בית המשפט העליון להפיכת איסוף פסקי הדין ופרסומם ברשת הם הצורך בשקיפות לציבור באמצעות זמינות למידע, חופש העיסוק וכן הצורך בהבנת הדין הישראלי.


למרות שפסקי דין המתנהלים בדלתיים סגורות אינם מפורסמים, חשוב לזכור כי מדובר על עשרות אלפי פסקי דין המפורסמים באתרים וחדשים רבים שמפורסמים.

פסק דין על שמי מופיע בגוגל, עד כמה זה ישפיע עלי?

 

פסק דין בו שמכם יפורסם במאגר של הנהלת בית המשפט וזה יסרק ע"י אתרי פסקי הדין, לאחר שפסקי הדין יעלו לאתרים אלו נסרקים ע"י מנוע החיפוש של גוגל, התהליך הסופי יתרחש כאשר יחפשו את שמכם בגוגל ופסק הדין הרלוונטי יעלה כתוצאת חיפוש בגוגל.

 

פסק דין המופיע בגוגל יוצר קונוטציות שליליות בדמות הסתבכויות משפטיות, פסקי דין גורמים למוניטין שלילי לעסקים, אנשי ציבור, בכירים ואנשים פרטיים.

במידה ואתם עסק ששמכם מופיע בפסק דין שמופיע בגוגל אתם עלולים להבריח את הלקוחות, כל עסק חייב לשדר אמינות ויושרה ולמרות שפסק דין יכול לעסוק בעניינים שאינם קשורים לשירותים ולמוצרים שלכם – אתם עלולים להינזק כתוצאה ממוניטין שלילי שיגרום לגולשים לעבור למתחרים.

 

אם אתם אנשי ציבור אתם עלולים לאבד תמיכה ואהדה כאשר התומכים הפוטנציאלים שלכם מחפשים אתכם בגוגל, דמות ציבורית חייבת להישאר נקייה כמה שיותר וכל תביעה משפטית היא פסק דין שיכול להוות בעיה תדמיתית. אם אתם אנשים פרטיים או בכירים בחברות, פסק דין שלילי יכול להשפיע לכם על קבלת משרה חדשה ועד לענייני זוגיות.  

 

כדי למחוק פסק דין מגוגל תצטרכו לפנות לבעלי אתר פסק הדין, חלק מהאתרים יסכימו למחוק את פסק הדין וחלק עלולים לסרב. כדי לטפל במצבים של פסק דין המופיע בגוגל ולא נמחק, ניתן להדחיק את תוצאת החיפוש באמצעות ניהול מוניטין.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר