מס' צפיות - 381
דירוג ממוצע -
טיפים לבדיקת ותחזוקת מצבר לקראת הקיץ
מאת: e-s 20/05/21 (14:40)

זהו, נגמר החורף ומתקרב לו הקיץ. ובמקביל לכך, יהיה כדאי לבדוק את המצבר של הרכב. מאחר שהחורף היא העונה הגשומה בשנה, החיבורים של המצבר עשויים להיות מכוסים בוץ וקורוזיה. אם כך, הטיפ הראשון שלנו אליכם הוא: ניקוי של החיבורים של המצבר. בואו נבין כיצד עושים זאת בבטחה.

 

צריכים שירות החלפת מצבר עד הבית או עד המשרד? רגע לפני, בואו נבדוק מה לא בסדר עם המצבר. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא, לנתק את החיבורים מהמצבר בכדי שחלילה לא תתחשמלו. לאחר שהכבלים מנותקים, גם חשוב להקפיד שהם לא ישתפשפו אחד בשני ולא ייגעו אחד בשני. אם כך, ההמלצה היא לפרק אותם אחד-אחד. תפרקו קודם את הכבל של הפלוס או את הכבל של המינוס, תנקו אותו עם נייר זכוכית וחברו אותו חזרה. לאחר מכן, עשו את אותו הדבר בחיבור השני.

 

ניקיתי את כבלי החיבורים של המצבר והוא לא מניע

 

אם הרכב לא מניע ואין שום קורוזיה מסביב לכבלים של המצבר, ייתכן שחסר בו מים. שימו לב, מצברים צריכים להכיל בתוכם אך ורק מים מזוקקים. תביטו על המצבר מלמעלה, ותוכלו לראות מספר פקקים מפלסטיק שמסומנים ב "+" גדול.

 

את הפקקים האלו יש להבריג החוצה, למלא בהם מים מזוקקים ולסגור חזרה. זאת, בהנחה שאכן חסרים שם מים מזוקקים. אם לא, אל תוסיפו.  אם כל זה לא עבד לכם, כנראה שאתם צריכים שירות של החלפת מצבר עד הבית או עד מקום העבודה.

 

עד כמה מהיר שירות של החלפת מצבר עד הבית?

 

אם אתם צריכים שירות החלפת מצבר עד הבית שלכם, כדאי לדעת שניתן לקבלו בדרך כלל באופן מידי. תוכלו ליצור קשר עם חברת המצברים, לבקש שיוציאו אליכם שליח והוא כבר יגיע להחליף את המצבר. חשוב לדעת, לאחר שהוא יחליף את המצבר, הוא יבקש לקחת אתו את המצבר הישן שלכם. זאת, מכיוון שהמצבר כולל בתוכו חומרים רעילים ויש להשמיד אותו לפי החוק ובדרכים ייעודיות לכך. אם כך, הקפידו לשמור את המצבר הישן ולהעביר אותו לאיש השירות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר