מס' צפיות - 792
דירוג ממוצע -
3 עובדות חשובות על תואר במדע המדינה
למי מתאים ללמוד תואר במדע המדינה, מה לומדים בתחום הזה, איפה עובדים ולמה פוליטיקאים רבים מתחילים את דרכם במסלול דומה? הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם
מאת: NR 30/01/21 (09:33)

בחירה נכונה של מסלול לימודים עלולה להיות משימה מורכבת. אם רוצים לבחור מסלול מהנה אבל גם לקבל ממנו כלים פרקטיים, חשוב להביא בחשבון את העניין האישי בתחומים כאלה ואחרים ואת הביקוש עבורם בשוק העבודה. במקביל, יש מקום להשוות בין מסלולי הלימוד עצמם על פי המאפיינים של כל מוסד אקדמי.

 

התחום של מדע המדינה למשל מושך בשנים האחרונות הרבה מאוד תשומת לב. בזכות היכולת שלו לתת מענה על תחומי העניין של צעירים ומבוגרים כאחד, רבים בוחרים לשלב אותו במסלול ההכשרה שלהם. עם זאת, יש ככל הנראה לפחות 3 עובדות חשובות שלא ידעתם על התואר הזה:

 

התואר מתאים גם למבוגרים וגם לצעירים

 

כל מי שחי ונושם אקטואליה יכול להשתמש בתואר במדעי המדינה על מנת להפוך את התחביב שלו למקצוע. זה כולל גם גברים וגם נשים, גם מבוגרים וגם צעירים וגם כאלה שכבר יש להם עבודה לעומת כאלה שעושים את צעדיהם הראשונים במסלול הקריירה.

 

 

בפועל, התואר מתאים למבוגרים וצעירים כי אפשר ללמוד אותו במסגרת מסודרת או כחלק ממסלול הסבה. זה מייחד את תחום הלימודים הזה מתחומים אחרים, כמו גם עולה בקנה אחד עם הדינאמיות של מדעי המדינה והקשר בין מוסדות הציבור והאזרח.

 

התחום הוא חלק בלתי נפרד ממדעי החברה

 

לא רבים יודעים שתואר במדעי המדינה שואב המון השראה ממדעי החברה. אבל בעוד מדעי החברה הם בפועל דיסציפלינה רחבה מאוד, מדעי המדינה הם תחום יחסית ספציפי.

 

היתרון של לימודי מדעי המדינה הוא שכך נחשפים אל עוד רעיונות. זה בדיוק מה שמושך את קהל היעד שמתעניין באקטואליה, מעניק לו כלים והופך אותו לאזרח ביקורתי ובעל מודעות. בשביל לקבל את המידע הרלוונטי מתוך מדעי החברה, אפשר לבחור במסלול של מדע המדינה גם באוניברסיטה וגם במכללה.

 

אפשר להשתמש בתואר במדע המדינה כדי להשתלב בשירות הציבורי

 

רבים בוחרים כיום ללמוד תואר במדעי המדינה כדי לעבור את תנאי הקבלה של ההשתלבות בשירות הציבורי. הדוגמא הכי טובה לכך היא לימודי מדעי המדינה לפני הגשת מועמדות לעבודה בשגרירות, בקונסוליות וכן הלאה.

 

תואר במדע המדינה מתאים למי שרוצה להשתלב בשירות הציבורי וההוכחה לכך היא פוליטיקאים שהחלו כך את דרכם. אז נכון שבשביל להיות פוליטיקאי מצליח צריך להחזיק בארגז כלים ומיומנויות מעט שונה, אבל זה בהחלט יכול להתחיל עם תואר אקדמי. כאשר התואר הזה הוא במדע המדינה ועם נגיעות של מדעי החברה, הפוליטיקאים של העתיד יכולים להיות בעלי ידע היסטורי שתורם כלל החברה וציבור האזרחים שהם משרתים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר