מס' צפיות - 3630
דירוג ממוצע -
דוכן שייקים – איך מוצאים כאן ארוחה מזינה
מאת: NR 17/01/21 (14:52)

בעבר, היה נהוג לחשוב ששייקים הוא משקה אשר צורכים אותו לצד ארוחות מסוימות או להבדיל, התייחסו אליו בתור קינוח לארוחה. הרי, בדרך כלל מסעדות, בתי קפה, אפילו רשתות מזון מהיר, הציעו לנו שייקים מתוקים עם גלידות בטעמים ומרכיבים אחרים שכללו הרבה מאוד סוכר.

 

היום אנחנו יודעים שבכל דוכן שייקים אפשר למצוא מגוון רחב של משקאות וכן מאכלים מסוימים, אשר יכולים להוות עבורנו ארוחה מזינה וכן ארוחה טעימה ובריאה. במובנים מסוימים, חל שינוי באופן מוחלט, כך שבמקום שייק מתוק ומאוד לא בריא, היום נהוג לצרוך יותר שייקים בריאים, שייקים שמכילים מרכיבים איכותיים אשר חשובים לגוף שלנו.

 

כאמור זה לא השינוי היחידי. שכן, בכל דוכן שייקים שמכבד את עצמו, נמצא לא רק שייקים ברמה בריאים, אלא נוכל להמציא עוד שורה של אפשרויות, אשר ביחד עם השייק יכולות לייצר עבורנו ארוחה. בין אם מדובר בארוחה אחרי פעילות ספורטיבית או אפילו באופן רגיל, סטנדרטי, בלי סיבה מיוחדת.

 

 

לפני שנציג כמה אופציות, חשוב להבהיר, מעבר לשאלה של סוג המרכיבים והאיכות שלהם, הרי שאנחנו צריכים לבדוק גם עד כמה המרכיבים מהם מכינים את השייק או את הארוחה, עונים על הטעם שלנו. מאחר והשייק מורכב ממספר מרכיבים שמשתלבים ביחד, אזי שאנחנו צריכים לבחון לא רק כל מרכיב בנפרד, אלא גם את השילוב שלהם ביחד.

 

עוד נקודה שצריך להדגיש, אם אנחנו מסיימים פעילות גופנית, נניח, אז מוטב שאנחנו נבחר שייקים שיתאימו לסוג הפעילות שביצענו ולסוג המרכיבים שהגוף שלנו צריך לצרוך בשלב זה. בין אם מדובר בחלבונים, ויטמינים, ברזל או כל מרכיב אחר.

 

מה אנחנו יכולים למצוא בדוכן שייקים?

 

השייקים הבסיסיים,יכולים להיות על בסיס מים או חלב. אנחנו יכולים לבחור את סוג החלב, אם אנחנו לא צורכים חלב רגיל (חלב פרה). על בסיס זה יוצרים שייק ממרכיבים שונים. אנחנו יכולים להרכיב שייק מפירות, כשהכוונה היא לייצר שייק עם פירות דומים, וכן אנחנו יכולים למצוא שייקים אשר עשויים מחומרים בעלי אפיון דומה. למשל, היום אפשר למצוא שייקים שעשויים מחסה, נענע, פטרוזיליה, ספירולינה ומרכיבים אחרים, ירוקים, אשר נחשבים בריאים ומזינים.

 

לצד השייקים, אנחנו גם נמצא לא פעם אפשרות להזמין סלטי פירות למיניהם, סלטי ירקות, מוזלי עם יוגורט או מרכיבים אחרים, וכן אנחנו נמצא מנות שנחשבות "בריאות" כמו חטיפי בריאות שמכינים במקום, שילוב מסוים של פירות או ירקות, מיצים טבעיים, מאכלים שמבוססים על שיבולת שועל או מרכיבים אחרים שנחשבים מזינים ובריאים.

 

כפי שניתן להבחין, דוכן שייקים שמכבד את עצמו ומבקש להציע מזון ושתייה בריאים, לא יציע לנו קינוחים עמוסי סוכר או מנות עם פחמימות ריקות, מנות שיש בהן הרבה שומן ומעט מאוד תוכן בריא לגוף.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר