מס' צפיות - 868
דירוג ממוצע -
מה זה ביטוח אמבולטורי?
מאת: אופיר א 31/08/20 (13:12)

חברות ביטוח מציעות למבוטחיהן סוגים שונים של ביטוחי בריאות פרטיים, במטרה להרחיב את ההגנה המוצעת במסגרת ביטוחי הבריאות של קופות החולים, וביטוח בריאות ממלכתי. הכיסויים המוצעים באמצעות הביטוחים הפרטיים נרחבים וכוללים ניתוחים, תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, כיסוי אמבולטורי והשתלות.

 

ביטוח אמבולטורי מציע למבוטחים את הזכאות לקבלת שירותי אבחון, שירותים רפואיים, ייעוץ אצל מומחים לבחירתם, בדיקות מיוחדות, או טיפולים קצרים ללא אשפוז.

 

הביטוח נחשב לביטוח בריאות פרטי שמשלים את הכיסויים שמבוטחי קופות החולים זכאים להם, במסגרת שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים, שנקראים שב"ן, ובמסגרת סל הבריאות הממלכתי.

 

איזה כיסויים מוצעים במסגרת ביטוח אמבולטורי?

 

ביטוח אמבולטורי מציע כיסוי למגוון שירותים רפואיים, שכוללים:

 

בדיקות הדמיה ואבחון. כגון סריקות MRI או CT, קולונוסקופיה וירטואלית, אולטרסאונד וצנתור וירטואלי.

ייעוץ אצל רופאים מומחים. לשם קבלת חוות דעת והמלצות מקצועיות לטיפולים מיוחדים.

בדיקות סקר תקופתיות לאיתור סרטן. ביטוח אמבולטורי מכסה בדיקת מקיפה אצל רופאים, מיפוי גורמי סיכון לסרטן, בדיקת ממוגרפיה ובדיקת שד, ובדיקות ייעודיות לאיתור מוקדם של סרטן הערמונית או סרטן המעי הגס, ובדיקות חשובות אחרות לאיתור מוקדם של סרטן.

סל הריון מורחב. הכיסוי כולל בדיקות שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת, בדיקות גנטיות, בדיקות מי שפיר, ייעוץ של יועצת הנקה, שהות במלונית לאחר הלידה, שימור דם טבורי, וקורס הכנה ללידה.

שירותי אבחון לילדים. כמו אבחון פסיכו דידקטי וייעוץ דידקטי, אבחון וייעוץ להפרעות קשב וריכוז, ושירותים שונים לילדים ונוער.

סקר מנהלים. בדיקה תקופתית מקיפה שכוללת בדיקות לחץ דם, בדיקות דם, ייעוץ רפואי, בדיקת שמיעה וראיה, בדיקת תפקודי לב וריאה, ובדיקת משקל וגובה.

ביטוח אמבולטורי מאפשר ייעוץ אצל מומחים לבחירת המבוטחים, קיצור תורים לבדיקות במקום ההמתנה הארוכה לבדיקות דרך קופות החולים. במקרים אלו, ניתן להפעיל פוליסת ביטוח אמבולטורי לשם קבלת השירותים הנדרשים בגישה מהירה, מקצועית ויעילה.

 

למה חשוב לרכוש ביטוח אמבולטורי

 

ביטוח אמבולטורי חיוני למקרים שבהם קופת החולים אינה מכסה בדיקות, אבחונים, שירותי הדמיה או טיפולים שהמטופלים מבקשים לקבל, והשירותים אינם מוצעים להם במסגרת חברותם בקופת החולים, ואין להם שירותים זמינים בארגונים רפואיים שהם מעוניינים לקבל בהם טיפולים, אצל מומחים שמועדפים עליהם.

 

שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים הם מקיפים וראויים, אבל קיימים מקרים שבהם מטופלים מבקשים לקבל הפניות לשירותים רפואיים שונים או לבדיקות מיוחדות שאינן מוצעות להם על ידי קופות החולים, או שקופת החולים מעכבת את אישור השירותים.

 

השיטה המומלצת לוודא קבלת שירותים מהירים, איכותיים, יעילים ומותאמים היטב לצרכים ולהעדפות האישיות היא רכישת כיסוי של ביטוח אמבולטורי.

 

רגע לפני רכישת ביטוח אמבולטורי

 

בדומה לרכישת כל סוג אחר של ביטוח, מומלץ לבדוק היטב את היקף הזכאות במקרה הצורך להפעלת הבטוח, האם קיים סעיף השתתפות עצמית, ובאיזה סכום, מהי תקרת ההשתתפות שהביטוח מקנה, ומה משך תקופת האכשרה שהמבוטחים יידרשו להמתין לפני הפעלת הביטוח.

 

חשוב לא פחות לבצע השוואת מחירים כדי לוודא שהפוליסה שנבחרת מתאימה לצרכים האישיים, ומוצעת בתנאים משתלמים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר