מס' צפיות - 581
דירוג ממוצע -
האם כדאי לפתוח עסק מהבית?
הסיכונים שאנשים שמעוניינים לפתוח עסק בתוך ביתם צריכים לקחת בחשבון.
מאת: דורון פוגל 27/06/20 (10:21)

החלום לפתוח עסק משלכם, בין אם הוא ליווה אתכם מאז שהייתם צעירים ובין אם זו שאיפה מקצועית חדשה יחסית, יכול להתגשם בכמה דרכים וזה תלוי, בעיקר, באופי של התחום עצמו. ישנם לא מעט תחומי עיסוק, אשר מאפשרים לבעליהם לנהל את כל הפעילות העסקית מהבית. לרוב מדובר בבעלי מקצועות חופשיים, אשר פותחים קליניקה לטיפול או למתן שירות – ממש בתוך ביתם. בכדי לעשות זאת בצורה שתאפשר מפגש עם לקוחות ובו בעת לא תפריע למהלך החיים האישי התקין – ולהפך – חשוב לפתוח את הקליניקה בנכס שמתאים למטרה זו באופן ספציפי.

לפתוח עסק מהבית – למי זה יכול להתאים?

 

אם אתם מתגוררים בבית רחב ידיים, שיש בו מתחם שיכול להתאים לניהול קליניקה בתוכו ואולי אפילו כניסה נפרדת – מה טוב. ייתכן והמרחק ביניכם לבין תחילת הפעילות העסקית הוא קצר מאוד וכל שתצטרכו לעשות – הוא להשיג את הרישיון להפעלת העסק, כאשר תנאי הבסיס כבר קיימים. במצב שונה, שבו אנשים מבקשים לרכוש נדל"ן שיתאים הן למגורים והן לעבודה, חשוב מראש לקבל ייעוץ וליווי צמוד של עורך דין מקרקעין אשר יוביל את המהלך כולו. מציאת הנכס הנכון, מהווה את השלב הראשוני בתהליך שעלול להיות מורכב למדי – בעיקר בתלות באופי העסק עצמו. על מנת להקל על עצמכם בבירוקרטיה הרבה הכרוכה בתהליך וכן בזירוז וייעול שלו, מצאו פרקליט מומחה לדיני מקרקעין אשר מנוסה בליווי עסקאות נדל"ן של בעלי עסקים.

 

מחפשים נכס שיתאים גם למגורים וגם לעסק? כך תמצאו אחד כזה

 

אחד מהחששות של בעלי עסקים המחפשים נכס שיתאים למשפחתם ובמקביל גם עבור העסק שלהם, הוא שקשה יהיה לעשות את ההפרדה הפיזית והפסיכולוגית, בין המתחם הפרטי לבין הציבורי. אם מדובר בפרילנסר אשר עובד באופן עצמאי ואינו מקבל לקוחות – זה עניין פשוט יותר: מחליטים שאחד מן החדרים יהיה חדר עבודה, עם דלת סגורה בשעות הפעילות. עבור מי שמקבל לקוחות – זה כבר עניין אחר. חשוב לנסות ולהפריד מבחינה פיזית, עד כמה שניתן, בין אזור המגורים לאזור העסקי. במידת האפשר מוטב אפילו למצוא נכס בעל כניסה נפרדת לחלוטין, כך שללקוחות לא תהיה כל נגיעה לפן המשפחתי של בעלי הבית.

כיצד לשווק נכון עסק ביתי ולבדל אותו מהמתחרים בצורה חיובית

 

בעולם שבו לכל בעל עסק ישנם המוני מתחרים בתחומו, לרבות במקצועות החופשיים כמו עריכת דין, טיפולים אלטרנטיביים ועוד, חשוב להבליט את היתרונות המובהקים של בעלי קליניקה שמטפלים מביתם. השירות האישי, היחס החם לכל מטופל וכן הפרטיות המלאה בקבלת השירות, אלו הם הדגשים שבעלי העסקים יכולים להציג כיתרונות משמעותיים, אל מול שאר ה"שחקנים" מאותו התחום. בנוסף, הקמת אתר אינטרנט עסקי וקידומו ברשת בצורה מקצועית, יכולה לעשות פלאים ליחסי הציבור של בעל העסק ולהציגו כאוטוריטה בתחומו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר