מס' צפיות - 596
דירוג ממוצע -
האם כדאי לנקות את השיניים יותר מפעמיים ביום?
חושבים שאתם יודעים איך לנקות שיניים כמו שצריך? חישבו שוב.
מאת: דורון פוגל 10/06/20 (09:00)

חלק בלתי נפרד מהילדות שלכם, כמו של רוב האנשים בעולם, היה הדקלום הקבוע שאמר "צריך לצחצח שיניים פעמיים ביום". זהו משפט שהפך להרגל בריא ונכון עבור אנשים שמעוניינים לשמור על בריאות הפה שלהם, אך רבים מהם אינם יודעים עד כמה הוא איננו מדויק. זה נכון שצריך לנקות את השיניים בצורה תדירה וכי צחצוח השיניים בבוקר עם היקיצה ופעם נוספת לפני השינה – אלו הן פעולות חשובות ומועילות מאוד. עם זאת, הרגלים אחרים ובפרט הרגלים של תזונה, אורח חיים והיגיינה, עשויים להפוך את הצחצוח הזה לבלתי אפקטיבי או לגרום לו להיות הרבה פחות יעיל, ממה שהוא אמור להיות.

למה חייבים לנקות את השיניים?

 

רכישת משחת שיניים איכותית ומברשת שיניים טובה, הן כמובן חלק בלתי נפרד מהחיים שלכם ואתם בוודאי עושים קניות של המוצרים הללו בצורה קבועה. ניקוי השיניים חייב להיעשות על בסיס קבוע ובתדירות גבוהה, על מנת לסלק כמה שיותר מהר את החיידקים והמזיקים השונים מחלל הפה. חתיכות מזון זעירות ש"נתפסות" על השן, עלולות לייצר זיהום במהירות רבה, אפילו "מהיום למחר" ולכן חשוב כל כך להקפיד על השימוש במברשת ובמשחה, מייד כשקמים ורגע לפני שנרדמים.

 

האם צחצוח פעמיים ביום הוא מספיק? לא ממש

 

מי כמוכם יודע, שכמה שעות ספורות של ערות ולא מעט נשנושים, הופכים את הניחוח בחלל הפה לפחות נעים ובוודאי שהוא איננו מזכיר את הריח שהיה לכם ברגע שסיימתם לצחצח שיניים בבוקר. המשמעות היא, שארוחת הבוקר, הצהריים ולעיתים גם הערב, עדיין מצויה היכן שהוא בין שיניכם, גם אם לא ניתן לראות פירורים שחבויים שם בשל גודלם הקטנטן. צחצוח שיניים נוסף שתשלבו באמצע היום, או לפחות גרגור של מי פה מרעננים במהלך היום – יוכל להביא לשיפור משמעותי במצב הפה והשיניים. סילוק החיידקים בתדירות גבוהה, גם אם הצחצוח היסודי עצמו יתבצע באותן הפעמיים הקבועות בבוקר ובלילה, יסייע למניעת הצטברות של לכלוך ויגן על השיניים, החניכיים וכל האזור.

איך לשמור על שיניים בריאות ולבנות לאורך זמן

 

גם הימנעות ממאכלים ומשקאות מסוימים, יכולה בהחלט לתרום ולשמור על בריאותכם ועל היופי והלובן של השיניים. ממתקים עמוסי סוכר ודביקים מאוד, כמו סוכריות טופי, עלולים להישאר על השן וקשה יהיה להסיר אותם - גם בצחצוח יסודי. משקאות כמו תה שחור וקפה, במידה שהם נצרכים הרבה, ישאירו כתמים כהים על השיניים ויפגעו ביופיין. ניהול נבון של אורח חיים ובחירה חכמה של "מה מכניסים לפה וכמה", בנוסף לניקיון תדיר של השיניים וחלל הפה, יגן על בריאותכם ועל הצבע הלבן של השיניים שלכם. שימוש במוצרי ייעודיים לניקיון השיניים ובמברשת התומכת את מבנה הפה שלכם, יהפוך את פעולת הצחצוח ליעילה הרבה יותר והאפקט שלה יהיה ארוך טווח.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר