מס' צפיות - 510
דירוג ממוצע -
מקדחות עמוד או מקדחות שולחן?
מאת: ran1 09/06/20 (09:45)

בעלי מפעלים רבים בוחרים להזמין מקדחות עמוד או מקדחות שולחן לביצוע קידוחים מדויקים או לקידוח בחומרים בעלי קשיחות גבוהה כמו מתכות. היום ישנו היצע גדול מאוד של סוגים שונים של מקדחות חשמליות בארץ ובעולם מה שגרם לעליה משמעותית בשימוש במקדחות המאפשרות דיוק וכוח רב עוצמה ביצוע עבודות ומשימות שונות.

 

מאיפה הכול התחיל?

 

כולנו מכירים את המקדחה הידנית, עדיין אנחנו משתמשים בהן ואפילו הן שודרגו עם השנים, אך לענייננו, המקדחות הידניות הומצאו בסוף המאה ה 19. המקדחות הידניות היו מצריכות מהמשתמש להפעיל כוח רב ולסובב באמצעות ידית הבנויה בצורת ארכובה על מנת ללחוץ את המקדח לתוך אותו משטח שצריך לקדוח. בגרמניה הומצאה המקדחה החשמלית הראשונה בסוף 1800 על ידי חברת AEG. בתחילת 1900 נרשם פטנט על ידי חברת BLACK & DECKER למתג ההפעלה של המקדחה החשמלית, אותו המתג שמשמש אותנו עד היום.

 

אז מה ההבדל בין מקדחת עמוד למקדחה חשמלית אחרת?

 

מקדחות עמוד פועלות באותו האופן שמקדחות חשמליות פועלות. ההבדל בין השתיים הוא את המקדחות החשמליות ניתן להזיז ממקום למקום בצורה פשוט ואילו מקדחות עמוד מקובעות למשטח שמחובר לעמוד שמייצב אותה ב 90 מעלות למשטח המיועד לקידוח.

 

למה להשתמש דווקא במקדחות עמוד?

 

מהנדסים רבים מבקשים הזמנות מבעלי מקצוע שונים שיבצעו עבורם קידוחים מדויקים על משטחים קשים במיוחד כמו מתכות לאלמנטים של בניה ספציפית, רובוטיקה ועוד רבים. כאשר יש חשיבות מאוד גבוהה לדיוק ללא אפשרות של סטיות בכלל, מומלץ ואף רצוי להשתמש במקדחת עמוד.

 

אופן השימוש

 

בעיקרון, יש לקבע את המשטח אותו רוצים לקדוח בעזרת מחלציים למשטח הבסיס של העמוד, מורידים בצורה ידנית את ראש המקדחה על נקודת הקידוח, ברגע שהנקודה מדויקת, ניתן להפעיל את המקדחה וכך הקידוח מדויק ונקי. 

 

מקדחות עמוד מגיעות בדגמים שונים ומגוונים, ישנם מותגים שונים שכל אחד מהם מאפשר לכם בחירה רחבה יותר בין אם מדובר בגדלים שונים ובים אם במערכות שמאפשרות זרימה של שמן או נוזל קירור לדוגמא המאריכות את חיי המקדחה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר