מס' צפיות - 586
דירוג ממוצע -
פוליש לרצפה לפני אכלוס דירה חדשה ולאחר שיפוצים
מתי כדאי להזמין חברת פוליש? איזה סוגי פוליש קיימים? למה חשוב להזמין פוליש לאחר שיפוץ מקיף בבית או בדירה?
מאת: S.O 07/05/20 (20:24)

חברת רבות מציעות שירותי פוליש ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים, יש חברות המתמחות בשירותי ניקיון בתים ומשרדים המציעות פוליש כחלק מהשירותים שלהן, ויש חברות המתמחות רק בפוליש לכל סוגי הרצפות והמשטחים. 

 

מה זה בדיוק פוליש לרצפה?

 

פוליש הוא תהליך לניקוי ולהברקת אריחי הרצפה או משטח אחר. באמצעות מכשור ייעודי וחומרים איכותיים אפשר לנקות, לחדש, לקרצף ולהבריק את מרצפות הבית. יש סוגים שונים של פוליש, כל שיטה מתאימה לסוגים אחרים של מרצפות, ויש להתאים את השיטה והחומרים בהתאם לסוג אריחי הריצוף בבית, אחרת עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לרצפה.

 

 

את השירות מחברת הפוליש או חברת ניקיון בתים נהוג להזמין במצבים הבאים:

  • ניקוי והברקת הרצפה בבית לאחר שיפוץ מלא או חלקי.
  • פוליש לפני מעבר לדירה חדשה לניקוי ולהברקת הרצפה.
  • פוליש מקצועי לניקוי, לקרצוף ולהברקת הרצפה אחרי שריפה או שיטפון בנכס.

 

סוגי פוליש לרצפה

 

חברת פוליש מקצועית ובעלת ותק בענף מציעה את כל שירותי הפוליש לרצפה. סוגי הפוליש הנפוצים ביותר הם:

  • פוליש קריסטל
  • פוליש וקס
  • פוליש סילר
  • פוליש אקרילי

פוליש אקרילי מתאים בדרך כלל למפעלים גדולים, למשרדים, למוסדות ומרכזים מסחריים. זהו פוליש עמיד במיוחד המתאים למקומות עם תנועה ערה של אנשים, חומרי הפוליש מכילים חומרים אנטי סינטטיים לכן שיטה זו מתאימה גם לרצפות במקומות בהם קיימת סכנת התחשמלות. 

 

פוליש וקס נחשב לזול ביותר בין שיטות הפוליש השונות. התוצאות הן מרשימות אך הפוליש מחזיק מעמד למשך כשנה בלבד. בשיטה זו מיישמים שכבת וקס על הרצפה, ללא החדרת חומרים לתוך הריצוף, והתוצאה המתקבלת היא רצפה מבריקה, את הפוליש מבצעים לאחר ניקיון יסודי בנכס.

 

פוליש קריסטל נחשב לפופולרי אך שיטה זו יקרה יותר בהשוואה לפוליש וקס לרצפה. בפוליש קריסטל, המתאים בעיקר למרצפות אבן טרצו או שיש, עוברים עם מכשיר ייעודי על הרצפה מספר פעמים, בכל שלב מחדירים חומרי הברקה אחרים והתוצאה המתקבלת נפלאה ומרשימה.

 

פוליש סילר מבוסס על מריחת שכבת סילר על הרצפה, זו שיטה יחסית זולה לעומת פוליש קריסטל או פוליש אקרילי. הסילר הוא חומר אטום המגן על הרצפה ומיישמים אותו במריחה באמצעות רולרים או מברשות, ובסיום העבודה נהנים מרצפה נקיה ומבריקה.

 

מומלץ להזמין פוליש לרצפה רק מחברה מקצועית ואמינה. החברה תמליץ על שיטת הפוליש בהתאם למצב הרצפה, סוג האריחים, מגבלות התקציב והתוצאה הרצויה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר