מס' צפיות - 745
דירוג ממוצע -
מאוורר מזגן – כיצד שני המכשירים יכולים לתפקד ביחד
מאת: NR 28/04/20 (08:24)

לא מעט אנשים אשר מעוניינים להתקין מערכות מיזוג לבית, מערכות שיספקו להם אוויר קר בקיץ ואוויר חם בחורף, בוחרים לרכוש מזגן, מתוך מחשבה שזה המתקן האופטימאלי, זה המתקן שיאפשר להם ליהנות ממיזוג אוויר ברמה הגבוהה ביותר.

 

אך האמת היא, על מנת ליהנות מהתנאים הטובים ביותר הרי שזה לא מספיק רק להשתמש במזגן, שכן צריכת החשמל שלו מאוד גבוהה מה שמייקר את עלויות השימוש וכן האוויר שהוא יוצר, לא תמיד נעים כל כך. לכן, הפתרון הוא לשלב בין שני מתקנים שונים, מאוורר תקרה ומזגן.

 

 

השילוב של מאוורר מזגן הוא מאוד נפוץ היום, מאחר וכך אפשר ליהנות מהטוב שבשתי העולמות, וכן אם מעוניינים אפשר להפעיל רק את אחד מהם. צריך לומר שבלא מעט משרדים, מפעלים ובתי עסק אליהם מגיעים לקוחות לזמן ממושך, כמו למשל, מסעדות ובתי קפה, נהוג להתקין גם מאוורר וגם מזגן, הן בגלל תנאי השטח והן בגלל אופי השימוש במבנה, בין אם זה תנאי העבודה ובין אם זה עצם העובדה שהרבה פעמים המקום פועל גם בשטח פנימי וגם בשטח חיצוני.

 

לפני שנסביר מדוע משתלם לשלב מאוורר מזגן, צריך לציין, בשביל לעשות את זה ובשביל להפיק מהם תועלת מרבית, רצוי מאוד לתכנן את ההתקנה שלהם בצורה נכונה, על מנת שגם נפיק מהם את התועלת המרבית וגם הם ישתלבו היטב בחלל החדר מבחינת עיצוב, מבחינת מיקום ומבחינות אחרות.

 

מדוע משתלם לשלב בין מאוורר תקרה למזגן?

 

כפי שאנחנו יודעים, מזגן יוצר אוויר קר או אוויר חם באמצעות המנוע שעובד בתוכו. מאוורר תקרה יכול להסיט את האוויר בצורה אפקטיבית ולפזר אותו ברחבי החדר, כך שהוא יגיע לכל מקום. מאוורר תקרה צורך הרבה פחות חשמל ממזגן ועל כן הוא הרבה יותר חסכוני.

 

ברגע שאנחנו משלבים בין השניים, אזי שאנחנו יכולים להפעיל את המזגן לזמן קצר, והמאוורר יכול לפזר את האוויר הקר שהוא יוצר על פני כל החדר. כן אנחנו נתמודד בצורה אפקטיבית עם החום של הקיץ. באופן רגיל, המאוורר ייצור בריזה נעימה מהאוויר שנמצא בחדר ונכנס אליו, אך הוא לא יהיה בטמפרטורה של המזגן.

 

בימי החורף, לעומת זאת, אנחנו יכולים להשתמש במזגן או במערכות חימום אחרות, בשביל לפזר את האוויר החם שהם יוצרים. שוב, אנחנו יכולים להפעיל את המערכות לזמן קצר, ובינתיים המאוורר יפזר את האוויר על פני כל החדר. הפיזור יהיה הרבה יותר אופטימאלי ונרגיש את האוויר החם בכל מקום.

 

לפני סיום חשוב להדגיש, בשביל שזה יעבוד בצורה נכונה, אנחנו צריכים לדעת כיצד לשלב בין השניים, ומן הסתם, אנחנו צריכים להשתמש במאוורר מתאים, מזגן יעיל וכן עלינו לדאוג ששניהם מתוחזקים היטב ומספקים לנו שירות טוב ואיכותי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר