מס' צפיות - 600
דירוג ממוצע -
רופא שיניים חירום - שומרים על השיניים גם בתקופות קשות
מאת: NR 19/04/20 (20:47)

כפי שאנחנו יודעים, מעת לעת אנחנו נאלצים לעבור תקופות אשר התנאים בהם שונים מהרגיל בגלל הסיטואציה מסביב. כך למשל בתקופות מלחמה או מבצע צבאי נרחב, כך למשל היה בתקופה של הקורונה. התנאים הסביבתיים השתנו ואנחנו נאלצנו להתאים את עצמנו אליהם בצורות שונות.

 

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא בכל מה שקשור לטיפולים רפואיים או טיפולים אחרים שקשורים לגוף ולנפש, אשר נאלצנו במקרים מסוימים לדחות ובמקרים אחרים נאלצנו לשנות את הסגנון שלהם בגלל האירועים. למשל, טיפולים רגילים ולא דחופים נדחו לתקופות מאוחרות יותר, פגישות עם פסיכולוגים, למשל, עברו להיות אונליין במקום פגישות פנים אל פנים, וכך מצאנו פתרונות נוספים בהתאם לצורך ולעניין.

 

אך במקרה של רפואת שיניים לא יכולנו לחכות ולא יכולנו לשנות, בוודאי לא כשהיינו זקוקים לשירותיו של רופא שיניים חירום. במקרים כאלה הרי שנמצאו פתרונות יעילים ונוחים על מנת לאפשר לנו לקבל טיפול, שכן זה הכרחי ואי אפשר להמתין ולחכות עד שהסיטואציה תשתנה ונחזור לשגרה.

 

צריך לומר, רופא שיניים חירום נחשב, כמו לא מעט רופאים ואנשי מקצוע אחרים לעובדים חיוניים בכל אספקט שהוא, ועל כן, אם יש צורך לבצע טיפול דחוף אז זה מתאפשר, שכן המצב בו טיפול כזה נדחה או מתבטל, עלול להיות בעייתי הרבה יותר.

 

עבור לא מעט אנשים זה אולי נשמע מוזר, שכן מדובר בטיפולי שיניים ולא טיפולי לב נניח, אך גם במקרים של טיפולי שיניים, יש לבצע אותם בהקדם, יש לבצע אותם בזמן אחרת הנזק עלול להיות מאוד משמעותי. בוודאי אם מדובר בטיפול שיש לו משמעות רחבה יותר מעבר לטיפול שיניים רגיל.

 

כיצד עלינו להתייחס לטיפולי שיניים בתקופות חירום

 

צריך לחלק את הנושא לכמה חלקים:

 

טיפולים לא דחופים. יש מקרים בהם הטיפולים נדחים ללא מועד מוגדר, עד אשר הסיטואציה תשתנה ויהיה אפשר לבצע אותם. למשל, אם מדובר בטיפולים לא דחופים, מצבים בהם המטופל יכול להמשיך ולהתפקד כרגיל. אם הוא חש שינוי במצב, אז הוא יכול לפנות אל מרפאות פעילות ולברר מה ניתן לעשות בעניין.

 

טיפולים על פי תוכנית. יש מקרים בהם הטיפולים נמשכים, נניח אם מדובר בתוכנית טיפול מוגדרת. במקרים כאלה, אי אפשר לחכות, אלה יש לבצע את התוכנית על פי לוח הזמנים שלה. מה שכן, אם יש דברים מסוימים שניתן לדחות, דברים לא דחופים, אז הם יידחו. הכל על פי שיקול דעת של הרופא בהתאם למצב.

 

טיפולים דחופים. מקרים בהם המטופל חייב טיפול בהקדם, בין אם זה בגלל חבלה, פציעה, דלקת, זיהום שהתפתח ועוד. בכל אחד מהמקרים האלה, אי אפשר לחכות ואז ניתן לפנות אל מרפאת שיניים חירום לצורך קבלת עזרה ראשונה ומעבר לכך, אם יש צורך.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר