מס' צפיות - 599
דירוג ממוצע -
כיצד ניתן להרחיק יונים ממרפסת שמש?
מאת: עופר אטלס 16/04/20 (10:11)

את מרפסת ביתנו אנו נוטים לדמיין בדרך כלל כמקום נינוח ושקט, אזור פסטורלי אליו נוכל לצאת כדי לקבל אמבטיית שמש, או לחילופין ללגום כוס משקה חם בשעת ליל מאוחרת. אז נכון, המרפסת אכן עונה על מרבית הצ'ק ליסט שזה עתה מנינו, אך לצד זאת היא גם עלולה להביא עמה בעיה תברואתית הנפוצה בכל אזור עירוני – הלא הן היונים.

 

האם יונים הן באמת סוגיה בריאותית?

 

כלפי חוץ היונים אולי נראות תמימות, והן בטח לבטח אינן מהוות איום ישיר עלינו בני האדם, או אפילו על מרבית בעלי החיים. ועם זאת, בהיבט התברואתי, יונים הן סוגיה מאתגרת שיש לפתור אותה בהקדם האפשרי.

 

הימצאותן של יונים בקרבת מגורינו יכולה לגרור עמה שורה של מחלות, אלרגיות, טפילים וחרקים שונים אשר יצבאו על דלתות ביתנו. דוגמה נפוצה לסוגיית היונים ניתן למצוא בלשלשת היונה – צואתה כוללת מגוון רחב של טפילים אשר עלולים לעשות את דרכם אל גופנו, והיא תוססת בשמש ומצמיחה מיני פטריות הנישאות ברוח ואשר עושות את דרכן עד אל דרכי הנשימה.

 

די בדוגמאות אלו, כדי שאותם יושבי הבית ילקו במחלות נשימתיות שונות ואף ילקו בתגובות אלרגיות חמורות שלעתים אף עלולות להיות קטלניות.

 

פתרון אידיאלי מול אסתטיקה

 

כל מרחיק יונים מקצועי, ימליץ על התקנת רשת נגד יונים אשר תמגן את כלל המרפסת ותחסום פיזית את הגעתן של היונים אל מעקות הבטיחות או הרצפות.

 

רשתות מסוג זה מחזיקות מעמד לאורך שנים ארוכות, והן מהוות פתרון אידיאלי אשר ממגר את הבעיה לחלוטין. הרשתות הינן שקופות למחצה, וזאת כדי למנוע את האפשרות שהיונה לא תבחין ברשת בעת מעופה וחס וחלילה תתקע בה ותיפצע.

 

עם זאת, רבים מתנגדים לפתרון שכזה, שכן על אף שהרשת שקופה למחצה, היא נחשבת לסוגיה אסתטית אשר מפרה את שלבתם של בעלי הבית או הדירה.

 

דוקרנים וסלילים

 

דרך נוספת שבאמצעותה ניתן למגר את הבעיה באופן כמעט הרמטי, היא עם הצבתם של דוקנים על גבי מעקות הבטיחות של המרפסת, או לחילופין סלילים.

 

מטרתם של שני האמצעים הללו היא זהה, ודרך ערעור היציבות של המשטח עליו דורכת היונה, היא אט אט תחפש אחר אזור מחיה נוח יותר.

 

טכניקה זו נפוצה בקרב גורמים פרטיים ועסקיים כאחד, והיא נחשבת על-ידי רבים לעדיפה, וזאת למרות שרשתות יכולות למגר את הבעיה באופן מוחלט.

 

אל תמהרו לקחת יוזמה פרטית

 

בשל העבודה שדוקרנים ורשתות זמינים בכל רשת מוצרי בית, הרי שרבים נוטים להתקין את המוצרים לבד, וזאת כדי לפתור את סוגיית היונים אחת ולתמיד.

 

חשוב לזכור שהתקנתה של רשת נגד יונים במרפסת בגובה רב, יכולה להציב את המתקין בסכנה. חברות המתמחות בהרחקת יונים, מחזיקות ברישיון מקצועי והסמכות לעבודה בגובה.

 

באשר לדוקרנים וסלילים, באמצעות דבקים מיוחדים והבנה של פני השטח, ניתן להבטיח שהמכשולים ליונים לא יפלו או יתערערו עם הזמן לאור מזגי אוויר משתנים ועייפות החומר.

 

חברות מקצועיות אף מגדילות ומעניקות אחריות מלאה על מוצריהן.

הכותב הוא עופר אטלס, כותב תוכן, גיטריסט חובב ואוהב ספורט

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר