מס' צפיות - 656
דירוג ממוצע -
סגרתם את העסק? כדאי שתחשבו על מכירת הנכס שבו הוא עבד
מכירת הנכס בו התקיימה הפעילות העסקית תוכל לסייע לכם להשתקם כלכלי
מאת: דורון פוגל 06/04/20 (11:59)

במידה והעסק שלכם נקלע לבעיות כלכליות ואתם לא מצליחים "להתרומם", ייתכן שדווקא הפסקת הפעילות העסקית תועיל יותר מאשר תזיק ותהיה הפתרון הכי משתלם עבורכם. אם אתם גם בעלי הנכס שבו העסק פעל, יכול להיות שמכירת הנכס לבעלים חדשים, תביא עמה סכום כסף גבוה מספיק, אשר יסייע לכם להתחיל מחדש את החיים הפיננסיים שלכם. ממש כמו מכירה של דירת מגורים, גם מכירת נכסי נדל"ן עסקיים צריכה להיעשות לפי חוקים מסוימים והיא עשויה להיות מאתגרת במיוחד, כאשר מדובר בתקופה חלשה של המשק הישראלי בימי הקורונה הלא פשוטים. ליווי של עורך דין מומחה לנושא מקרקעין יהיה רלוונטי במיוחד בתקופה זו, כאשר המכירה תתנהל ביעילות רבה יותר ועם קידום מיטבי של האינטרסים שלכם כבעלי המקום.

אילו נסיבות יכולות להביא אתכם למכירת הנכס העסקי שלכם?

 

בעלי עסקים לא מרימים ידיים ו"שוברים את הכלים" במהירות, בכל הקשור לתפעול העסק שלהם. ברוב המקרים, ניתן יהיה למצוא אנשים שמנסים בכל כוחותיהם להחיות את העסק, אף על פי שהוא אינו רווחי במשך תקופה ארוכה. הייאוש המוביל לסגירת עסק, צריך להיות רב מאוד או לפחות להגיע כמוצא אחרון, לאחר שהתבצעה חשיבה מעמיקה ונבחנו כלל האופציות האחרות האפשריות במצב של הפסדים כאלה. שכירת שירותיו של עורך דין מקרקעין מומלץ היא אחת מהפעולות הראשונות שכדאי לבצע, כאשר מדובר בעסק שפעל התוך נכס שאתם בעליו. עורך דין שמומחה בדיני מקרקעין ומנוסה בליווי בעלי עסקים במכירת נכסיהם, יוכל להוביל את תהליך המכירה של הנכס בצורה הטובה ביותר, תוך ייצוג שלכם כבעלים ועבודה על פי חוקי המדינה ולטובת המיוצג שלו.

 

באיזה אופן ילווה אתכם עו"ד מקרקעין בתהליך המכירה?

 

מטרת הליווי הצמוד של עו"ד מקרקעין בעסקאות מכירה וקנייה של נכסים מסחריים, היא להוות גורם המקשר בין בעלי הנכס לרוכשים בכלל ההיבטים של עסקאות נדל"ן מסחרי, השונות מעסקאות במגזר הפרטי. עבור הרוכשים, עורך הדין יכול לפעול לסיוע וקידום הפעלתו של העסק בתוך הנכס החדש, תוך קידום האינטרסים לטובת קבלת אישורים לקיום פעילות עסקית במקום. ישנה חשיבות גדולה בבחירת פרקליט מנוסה בתחום ספציפי זה, תוך מתן יתרון למשרד עו"ד שכבר עסק בייצוג עסקים וחברות מסוגים שונים באותו העניין.

לעיתים השכרת הנכס תהיה כדאית יותר כלכלית

 

אופציה נוספת שכדאי לחשוב עליה, היא ההיתכנות של פעילות עסקית אחרת, באותו מיקום ממש. אם מקור ההפסדים אינו תלוי בתקופה – למשל כמו בתקופה של מגפת הקורונה, שבה ניתן לראות ירידה בפעילות העסקית בכל ענפי המשק בעולם כמעט, אלא בניהול כושל או תחום עסקי שאיננו רווחי מטבעו, כדאי לחשוב על השכרת הנכס שבבעלותכם לבעלים של עסק אחר. באופן כזה, ניתן יהיה להשיב את ההפסדים באמצעות דמי השכירות ואולי אף לייצר נכס מניב והכנסה שוטפת, לאורך זמן.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר