מס' צפיות - 677
דירוג ממוצע -
מכשירי שמיעה – איך מתגברים על הבושה?
מאת: NR 26/03/20 (16:53)

לכל אחד מאיתנו אין בעיה להרכיב משקפיים. יש מי שעושה זאת מגיל מאוד צעיר, ובמשך כל החיים אנחנו מרכיבים אותם שכן בלעדיהם אנחנו לא יכולים לראות. במקרים רבים, המספרים עולים עם הזמן עד שהם הופכים להיות יציבים.

 

אנחנו לא מתביישים בכך שאנחנו צריכים להרכיב משקפיים, זה לא נחשב מבחינתנו לאישיו. אך כשמדובר על מכשיר שמיעה, זה כבר משהו אחר לגמרי. במיוחד בקרב אנשים מבוגרים. אם בקרב צעירים זה נתפס כחיוני ולגיטימי, הרי שמבוגרים רבים מעדיפים להתמודד עם מצב בו הם לא שומעים טוב, לא מצליחים לשמוע קולות ורעשים בצורה חדה וברורה, לא מצליחים לנהל שיחות בצורה תקינה, רק בשביל לא להרכיב מכשיר, ופעמים רבות זה נובע מבושה.

 

מכשירי שמיעה כפי שאפשר להבין הם בדיוק כמו משקפיים, רק לאוזניים שלנו. הם מאפשרים לנו להשתמש בהן כפי שאנחנו אמורים, כפי שהן מיועדות לשרת אותנו. במקרים רבים, השמיעה שלנו נפגעת עם השנים, בין אם זה בגלל שאנחנו עובדים או עבדנו במקצוע שמלווה ברעשים חזקים, בין אם זה בגלל סיבות גנטיות, בין אם זה סיבות של גיל, מחלות או כל דבר אחר. בסופו של דבר התוצאה היא דומה, אנחנו לא שומעים טוב וזה יכול להשפיע על איכות החיים שלנו ועל התפקוד הסדיר שלנו.

 

 

העניין הוא, שהרבה אנשים מבוגרים מתביישים להרכיב מכשירי שמיעה, שכן הם חשים שזה יגרום להם להרגיש הרבה יותר מבוגרים, זה עלול לייצר תחושה לא נעימה עבורם ועבור הסביבה, זה יחשוף את זה שהם אינם שומעים טוב. יש כאלה שאינם מתביישים בהכרח, הם פשוט מעדיפים לא להרכיב מכשיר שמיעה, מאחר וכך הם יכולים להתנתק מהסביבה, לא ליטול חלק בשיחות, הם לא חייבים להקשיב לכל דבר.

 

ובכל זאת, כפי שאפשר להבין, זה חשוב שהם גם כן ירכיבו מכשיר שמיעה, אפילו בחלק מהיום ולא בהכרח כל הזמן. כך אם הם ירצו, תמיד יוכלו להתנתק ממנו ברגעים מסוימים.

 

מדוע זה חשוב להרכיב מכשיר שמיעה?

 

הסיבה העיקרית, הבסיסית היא, בלי מכשיר שמיעה הם לא יוכלו לשמוע, גרוע מכך, השמיעה שלהם רק תתדרדר. לכן ממצב בו הם יכולים לשמוע חלקית, הם יכולים להגיע למצב שגם זה יהיה קשה עבורם. לכן, ישתלם להם להרכיב מכשיר בשביל לשמור על איכות השמיעה וכמובן בשביל להיות מסוגלים לשמוע את מה שמתרחש מסביב.

 

סיבה אחרת היא בטיחותית. אי אפשר להתנהל בעולם בצורה בטוחה מבלי ששומעים את הקולות והרעשים. אפשר אם רגילים לכך, אך מי שהיה רגיל לשמוע, יתקשה מאוד בשלב זה של חייו לעבור למצב בו הוא לא שומע כלל. מכשיר שמיעה יכול למנוע מצב כזה.

 

סיבה אחרונה היא בשביל לשמוע את הילדים, את הנכדים ודברים אחרים שהם אוהבים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר