מס' צפיות - 834
דירוג ממוצע -
איך לקבל הקלות בפסיכומטרי
איך לקבל הקלות בפסיכומטרי? – המדריך המלא!
מאת: אופיר א 25/03/20 (15:47)

יש לכם לקות למידה ואתם רוצים לגשת למבחן הפסיכומטרי? כאן נסביר איך לקבל הקלות בפסיכומטרי כדי שתהיה לכם הזדמנות שווה בדיוק כמו כולם!

החשיבות של הפסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן, שנועד לעזור למכללות ולאוניברסיטאות לבצע את הסינון הראשוני של המבקשים להתקבל אל לימודי תואר במקצועות השונים. המבחן הפסיכומטרי בנוי כך, שהוא אמור להצביע על היכולות של הנבחן ללמוד תחומי לימוד שונים ולהתמודד אתם וכך בעצם מתבצע הסינון. כלומר, ככל שתצליחו יותר במבחן הפסיכומטרי, כך יגדלו הסיכויים שלכם להתקבל אל התואר הרצוי ובמוסד הלימוד הרצוי לכם.

הבעייתיות של לקויות הלמידה

לקויות הלמידה השונות באות לידי ביטוי בדרכים שונות ומקשות על התלמידים ללמוד בתהליכי למידה רגילים ולהגיע למבחנים במקצועות השונים עם נקודת פתיחה זהה לזו של אלו שאינם סובלים מלקויות למידה. הדבר נכון הן לגבי מבחנים בבית הספר והן לגבי המבחן הפסיכומטרי. אלא שכאמור, למבחן הפסיכומטרי יש השפעה רבה על האפשרויות האקדמיות שיהיו פתוחות בפני הנבחן בהתאם לציון שיקבל.

האפשרויות

לפני שנעסוק בשאלה איך לקבל הקלות בפסיכומטרי ונענה עליה חשוב לדעת, שגם עוד לפני קבלת האישור להקלות ישנן דרכים, בהן ניתן ללמוד לקראת המבחן ולהתכונן אליו, גם אם יש לכם לקות למידה כזו או אחרת וגם אם היא טרם אובחנה. הכוונה היא לכך, שיש ספרים ומערכי שיעור ואף קורסים ייעודיים ללקויי למידה, שבנויים באופן כזה, שלקויי למידה יכולים להבין את החומר טוב יותר ולקבל את כל הכלים להצלחה במבחן.

איך לקבל הקלות בפסיכומטרי?

לצד האפשרויות להכנה מותאמת ללקויי למידה לקראת המבחן הפסיכומטרי, ישנה גם אפשרות לקבל הקלות במבחן עצמו. לדוגמה, ניתן לקבל תוספת זמן, הקראה של המבחן ועוד. כדי לקבל הקלות אלו בפסיכומטרי יש לעבור את התהליך הבא: להכין תיק מסמכים מלא עם כל המסמכים המאשרים את ליקויי הלמידה שלכם מהעבר ואבחון עדכני, ראיון אצל מאבחן מוסמך ומילוי שאלון.

ההבדל בין הבגרויות לפסיכומטרי

אם אתם שואלים את עצמכם, למה מי שהיו לו הקלות במבחני הבגרות צריך לדאוג לגבי איך לקבל הקלות בפסיכומטרי, השאלה מאוד הגיונית ויש לה תשובה ברורה: הגוף המאשר הקלות בבחינות הבגרות הוא משרד החינוך ואילו הגוף המאשר לעשות פסיכומטרי עם הקלות הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה.

המשמעות של ההבדל

היות שהמבחנים השונים כפופים להחלטות של מוסדות שונים, ההקלות שהיו תקפות במשרד החינוך אינן תקפות במרכז הארצי לבחינות והערכה ולכן יש לבצע תהליך אבחון מחדש. יחד עם זאת, במידה ואובחנתם כלקויי למידה בתקופת הלימודים בבית הספר, מן הסתם, אבחונים אלה יעזרו לכם לקבל הקלות גם בפסיכומטרי ויגדילו משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל אותן. זוהי הסיבה לכך, שחשוב להגיע מוכנים אל הריאיון ולצרף את כל המסמכים הרלוונטיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר