מס' צפיות - 693
דירוג ממוצע -
שיקום הפה לשיקום חיוכם
אנשים רבים פונים למרפאות השיניים, כדי לטפל בבעיות שיניים חמורות, ביניהן נמצא הן את שיקום הפה והן השתלות מכל הסוגים.
מאת: אייל 08/03/20 (09:11)

טיפולי שיניים הכוללים את שיקום הפה נעוצים ברוב הפעמים במקרים שבהם נדרש טיפול אשר יקל על מצבו הרפואי של המטופל. במסגרת טיפולי שיקום הפה זוכים המטופלים לסדרת טיפולים שבזכותה יוכלו ליהנות מאכילה ולעיסה נוחה, חניכיים בריאות, יישור השיניים, סתימות וכתרים ועוד.

 

עבור תושבי המרכז ואזור השרון ניתן למצוא מרפאות המעניקות את הטיפולים המורכבים ביותר הנוגעים לשיקום הפה, בין אם מדובר על אזור השרון, שבו ניתן למצוא רופא שיניים ברעננה, ועד אזור המרכז ובו רופאי שיניים בתל אביב והסביבה.

 

תותבות על גבי שתלים

 

אחד מטיפולי שיקום השיניים הנפוצים, הנעשים במרפאות השונות, הוא טיפול של התקנת שיניים תותבות על גבי השתלים בחלל הפה. תפקידו של השתל הוא בתמיכת תחליף השן וחיזוק יציבותו.  מחסור של שיניים בחלל הפה מהווה בראש ובראשונה בעיה תפקודית קשה ולבטח אסתטית. חוסר של שיניים נגרם לרוב בשל מחלות חניכיים, מקרי טראומה בחלל הפה, עששת נרחבת ועוד.

 

כיצד נעשה תהליך הצבת השתל בחלל הפה?

 

השלב הראשון בתהליך הוא בדיקה קלינית ע"י רופא השיניים, שבה יבחן את מצב השיניים של המטופל, המיועדים לעקירה ואף את המקומות בלסת שבהם אינן קיימות שיניים. בנוסף לכך, יבדוק הרופא המטפל את מצב החניכיים ואת בסיס נפח העצם שעל בסיסו מתבצעת ההשתלה. בהמשך, מבצע צוות המרפאה צילום CT של חלל הפה, אשר משמש את הרופא לתכנן בצורה מדויקת את אסטרטגיית הטיפול.

 

 

החלק הכירורגי שבו מוחדרים השתלים מתבצע תחת הרדמה מקומית. הרופא מבצע חתך בחניכיים של המטופל, ובכך חושף את עצם הלסת שעליה יוצבו השתלים. קיבוע השתל לתוך העצם נעשה ברוב המקרים בתנועה הברגה.

 

לאחר הצבת השתלים בפה, על המטופל להגיע לביקורות אצל הרופא המטפל ולעבור בדיקה שבה יבחן הרופא את מצב השתלים וקליטתם בעצם הלסת. תקופת ההמתנה להצבת השתלים לוקחת מספר חודשים, ואף כוללת טיפול אנטיביוטי למניעה של זיהום מקומי. בתום תקופת ההמתנה מתחיל השלב שבו חושפים את השתל להמשך שיקום הפה.

 

תותבות על שתלים לשליפה

 

קיימים מקרים אצל מטופלים להם חסר משמעותי של עצם הלסת או שהיגיינת הפה שלהם בעייתית יותר מהרגיל. הדבר יצריך לרוב שחזור של חלק נרחב מהשיניים בלסת, ואף מקרים של שחזור כל השיניים לאורך הלסת. כאן, שיקום פה באמצעות תותבות לשליפה, הוא יהיה הטיפול הנחוץ עבורם.

 

מסגרת טיפולית זו כוללת טיפול הנקרא "תותבת על ארבעה שתלים" – All on Four. שיטת טיפול שבה נעשה שחזור מלא של הלסת, באמצעות מספר מינימלי של שתלים קבועים, על ידי שימוש במחברים מיוחדים. שיטה זו היא תחליף נהדר עבור מטופלים שימוש בתותב אחד על כל שן איננו אפשרי. בשיטה זו קיים גם פיזור נכון של השתלים המעניקים תמיכה קבועה ללסת.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר