מס' צפיות - 905
דירוג ממוצע -
מחסומים לאירועים – בשביל מה צריך אותם?
מאת: אופיר א 26/02/20 (11:35)

 אירועים גדולים המיועדים לקהל גדול, מתקיימים בדרך כלל במקומות פתוחים או אולמות ענק. ככל שהאירוע גדול יותר יש צורך בשמירה על סדרי אבטחה מיוחדים. מחסומים לאירועים הם פתרונות שמטרתם להשיג את הסדר והארגון הנדרשים בתורים, להפריד בין הבמה לקהל, למנוע כניסת אורחים שאינם רצויים, ועוד.

 

מחסומים לאירועים – מתי נשתמש בהם?

 

        • מחסומים לאירועים יהיו נדרשים בכל אירוע המתקיים במקום ציבורי. הסיבה היא, שעל אף שמדובר באירוע המתקיים בשטח ציבורי הוא בכל זאת פרטי. לדוגמא, חתונה המתקיימת בחורשה או בחוף הים, מסיבה בהזמנה מראש בלבד, ועוד. המטרה היא לסמן לעוברי אורח היכן נגמר השטח הציבורי (נכון לרגע ספציפי).

        • בהופעות מסוימות עולה הצורך ליצור הפרדה בין הקהל ובין המופיעים על הבמה, ובין אזורים שונים בקהל. לדוגמא, כשמגיעה להקה מפורסמת מחו"ל עולה הצורך להפריד בין הקהל ובין הבמה, בכדי למנוע התפרעות. כשנמכרים מספר סוגים של כרטיסים על פי מקום הישיבה, יש להפריד בין האיזורים על מנת שכל אדם ימצא את מקומו בקלות.

        • בסיטואציות מסוימות יש צורך להגדיר היכן נמצא איזור החנייה והיכן השביל להולכי הרגל, בכדי למנוע סכנה וליצור סדר. לפעמים ישנם מחסומים טבעיים בדוגמת אבנים או עצים, אך ברוב המקרים מעדיפים המארגנים לעשות שימוש במחסומים לאירועים המלווים בסדרנים המכוונים את התנועה.

 

חשוב מאוד לזכור שבעיקר באירועים ציבוריים גדולים כגון מופעי רחוב, הופעות, אירועי ספורט ועוד, יש צורך באישור בטיחותי מגורמים כגון קציני בטחון, המשטרה, הרשות המקומית בה מתקיים האירוע, ועוד. רוב האירועים הללו מלווים בפקחים, מתכננים ואנשי מקצוע נוספים שיגיעו למקום כדי לשמור על סדר במקום. מחסומים וציוד נוסף מטרתו לחזק ולייעל את עבודתם של הגורמים האנושיים במקום.

 

חגיגה בטוחה ונהדרת

 

כעת, אתם מודעים לכך שהשכרת מחסומים לאירועים הם נושא שיש להתייחס אליו בכובד ראש. מומלץ מאוד לפנות לחברה מקצועית שתעניק לכם את האפשרות לרכוש לא רק מחסומים מסוגים שונים, אלא גם ציוד בטיחות עבור במות לאירועים וציוד נוסף שיבטיח שהחגיגה תתקיים על הצד הבטוח והיעיל ביותר – הן עבור העובדים, הן עבור הקהל וכמובן עבור מי שנמצא על הבמה בכל רגע נתון. המלצה נוספת היא להתחיל את החיפושים כמה שיותר זמן מראש, בכדי להבטיח שתעשו את הבחירה הטובה והאיכותית ביותר ולמנוע סיטואציה שבה אתם בוחרים בחברה שתעניק לכם שירות פחות יעיל, בשל לוח זמנים צפוף וחוסר זמן מעט לפני יום האירוע.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר