מס' צפיות - 772
דירוג ממוצע -
מהם התנאים לקבלת אזרחות ספרדית?
מעוניינים באזרחות ספרדית? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת.
מאת: דורון פוגל 18/02/20 (15:05)

הוצאת אזרחות ספרדית היא משאת נפשם של ישראלים רבים ולא סתם. מדובר בקבלת דרכון נחשק, המאפשר לישראלים ללמוד ולעבוד בחו"ל וכמו כן להתנייע בצורה פשוטה וללא עיכובים בין מדינות. רבים הם האנשים במדינה שפועלים רבות בכדי להשיג את הדרכון הספרדי, כאשר במקביל ישנם עוד אלפי אנשים שנמנעים מלעשות זאת, כיוון שהם חוששים מהבירוקרטיה הכרוכה בכך. חשוב להבין, כי כאשר יודעים בדיוק את השלבים השונים בתהליך, ניתן לקבל את האזרחות בקלות יחסית ובכל מקרה – מדובר במאמץ מאוד משתלם ובהשקעה טובה.

למה כדאי לכם לפעול לקבלת אזרחות ספרדית?

 

דרכונים ספרדיים הם בעצם דרכונים אירופאיים, אשר מקלים מאוד על חייהם של ישראלים המעוניינים לשלב מחיה בחו"ל או שטסים הרבה אל מחוץ לישראל. מי שאינו יודע איך מקבלים אזרחות ספרדית צריך בהחלט לקרוא קצת על התחום, כיוון שמדובר בהליך ארוך ומורכב ומוטב להתחיל אותו עם מקסימום של אינפורמציה רלוונטית. סיוע של עורך דין המכיר ובקיא בכל הפרטים של ההליך, יכול לזרז אותו עבורכם, לפחות בהיבט של איסוף הטפסים והאישורים הנדרשים. בסופו של דבר, דרכון ספרדי יאפשר לכם ללמוד בחו"ל בקלות, לעבוד אם תרצו ללא אישורים נוספים וכמובן שלא להתעכב יותר מדי, כמו מרבית הישראלים, בהגיעכם לנמלי תעופה של מדינות זרות.

מה כולל התהליך לקבלת האזרחות?

 

חלק מתושביה של ישראל שיש להם מוצא ספרדי, ייתכן ויהיו זכאים להוצאת דרכון ספרדי בהנחה והם צאצאים של יהודים מגורשי ספרד. ישנם אנשים שאינם צאצאים למגורשים ובכל זאת יוכלו לקבל דרכון, זאת במידה והתגוררו בספרד מספר שנים וכמו כן תנאים אחרים, הכתובים בחוק. התהליך כולל הגשת טפסים שונים והוכחות לקיומו של קשר למגורשי ספרד, במקביל להוכחה כי המבקש יודע את השפה הספרדית, לפחות ברמה בסיסית. את ההוכחות והאישורים ניתן לקבל ממוסדות המדינה השונים, לרבות משרד הפנים, הארכיון הציוני ועוד. אין ספק שמדובר בהליך לא פשוט ובעבודה סיזיפית למדי, בפרט למי שאינו דובר השפה ומעוניין ללמוד אותה כדי לקבל זכאות – אך בסופו של דבר, הדרכון עצמו מתקבל והאזרחות הספרדית עמו. חשוב לדעת כי קבלת האזרחות הספרדית איננה מוחקת את הישראלית – אדם יכול להיות זכאי לקבלת שתי אזרחויות אלו במקביל.

 

כמה זה עולה?

 

ייתכן שתצטרכו לשלם אגרה מסוימת במהלך התהליך, כמו גם את תשלום שכר הטרחה לעורך הדין שילווה אתכם – נושא שמומלץ לשקול אותו על מנת להקל בצורה משמעותית על הפעולות השונות. בקיאות של עורך דין שרגיל לסייע לאנשים להוציא דרכונים זרים ולהוכיח את הזכאות שלהם, יכול לקדם את קבלת הדרכון הרבה יותר טוב לעומת אדם שמבקש לעשות את הפעולות הללו בצורה עצמאית. כדאי לסכם על שכר הטרחה מראש עם הפרקליט, על מנת לאמוד את הסכום שיושקע בעניין ולא להיתקל באי נעימויות בסופו של התהליך, כאשר הדרכון כבר יתקבל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר