מס' צפיות - 881
דירוג ממוצע -
עורך דין הוצאת דיבה
עורך דין הוצאת דיבה – מגן על זכותו הבסיסית של האדם
מאת: אופיר א 18/02/20 (12:01)

אחת העבירות הפליליות החמורות ביותר על פי חוק היא הוצאת לשון הרע, פגיעה בכבודו של אדם פרטי, ארגון או עסק. עורך דין הוצאת דיבה המתמחה בכך, ילווה כל אדם בתהליך (שעלול להתגלות כמתיש וארוך) החל מהרגע בו התגלה המעשה, ועד לרגע בו תעמדו בבית הדין ותגנו על זכותכם לשמירה על מוניטין חיובי, שימכם הטוב, וברווחה הכלכלית שלכם.

עורך דין הוצאת דיבה – מה משפיע על הצלחת התהליך?

מטרת החוק היא להגן על מי שנפגע עקב התבטאויות שליליות כנגדו, או מכל סיטואציה אחרת שנחשבת הוצאת דיבה. עם זאת, חשוב לציין שעצם קיומה של הוצאת הדיבה ולשון הרע, לא תבטיח את נצחונו של התובע. עורך דין הוצאת דיבה הוא הגורם אליו כדאי לפנות אם ברצונכם להחזיר את כבודכם ולהציל את המוניטין שלכם. הוא יעמוד מול בית המשפט ומציג לו את נסיבות המקרה, על פיהן בית המשפט קובע את גובה הפיצוי:

  • על פי הפרסום: חשוב להבין שדינה של הוצאת דיבה ולשון הרע מסוג אחד, יהיה שונה מדינה של הוצאת דיבה מסוג אחר. כך לדוגמא לשון הרע שהתפרסמה בעיתון, תתקבל באופן שונה מדינה של לשון הרע ברשת. חשוב לציין שלא משנה מהו סוג הפרסום, בית המשפט ייקח בחשבון את נסיבותיו ויבחן היטב את היקף הפגיעה והחומרה שלה.

  • על פי הנזק שנגרם: לאחר שמבינים מהו סוג הפרסום, יש לבחון את הנזק שנגרם לתובע. באפשרותו של בית המשפט לפסוק פיצוי כספי גם במקרים שבהם לא הוכח כל נזק. בכך שלא תמיד יש צורך בהצגת הוכחות נזק, תביעות הדיבה שונות מסוגי תביעות אחרות.

  • איך ממזערים את הנזק: חשוב לדעת שיש השפעה אדירה על התנהלות שני הצדדים בזמן תהליך המשפט. במידה והמפרסם מביע חרטה ומתנצל על התנהגותו, בית המשפט כנראה יקל במידה מסוימת על העונש. במקרים הפוכים בהם המפרסם מתעלם לחלוטין מבקשות הנתבע ומהעובדה שהמוניטין ו\או הפרנסה שלו נפגעו ואף עומד על דעתו, בית המשפט יחמיר את העונש. 

הוכחת הנזק

הרבה מאוד פעמים, אלו שנפגעו מלשון הרע והוצאת דיבה נמנעים לחלוטין מהגשת התביעה, זאת מכיוון שהם מניחים שיתקשרו להוכיח את הנזק שנגרם להם. כל עורך דין הוצאת דיבה יספר לכם שלא תמיד נדרשת הוכחת נזק, וכי הסיכוי לצלוח את התביעה גבוה ממילא. לכן, מומלץ שלא להימנע מהגשת התביעה ולפנות לשירותיו של עורך דין לשון הרע שיעניק לכם ליווי מקצועי, אישי ואמין לכל אורך התהליך. 

כדי למצוא עורך דין הוצאת דיבה שיעמוד בסטנדרטים שלכם ויעניק לכם את תחושת הביטחון שאתם כה זקוקים לה, מומלץ שלא להתפשר על חיפושים מעמיקים, איתור המלצות וביקורות, וכמובן שיחת היכרות ראשונית מול איש המקצוע שבחרתם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר