מס' צפיות - 392
דירוג ממוצע -
איך מגלים רטיבות בבית?
מאת: תדמור טכנולוגיות 12/02/20 (11:49)

הבית שלנו אמור להיות המקום הכי בטוח עבורנו אך גם בו טמונות לנו לא מעט סכנות. כאשר יש רטיבות בקירות הבית שלנו אנחנו מסתכנים בהופעה של עובש, פטריות וזיהומים שונים. השאלה היא איך ניתן לגלות רטיבות בבית? ניתן לזהות רטיבות בקירות הבית לפי סימנים של רטיבות או של התקלפות הצבע שיש על קירות החדר בהם יש רטיבות. לעיתים סימנים נוספים יהיו קיר שנראה נפוח או אפרפר במקצת. כאשר אנחנו מזהים שאחד מקירות הבית שלנו רטוב או שיש ריח של טחב או עובש על הקיר -אז זה צריך להדליק לנו נורה אדומה ולהראות לנו שיש סימן שיש רטיבות בבית.

 

מה הסכנות של רטיבות בבית?

 

הסכנות של רטיבות בבית הן רבות מאוד. סכנות אלו יכולות בראש ובראשונה לפגוע ביציבות הבית והמבנה שלו ולהביא למצב של ריקבון בקיר. סכנות נוספות כוללות התפתחות של מחלות וזיהומים בגוף שלנו כתוצאה מפטריות או עובש שגדלו על הקיר בגלל רטיבות. קיר שיש בו רטיבות הוא קיר שפחות מבודד חום וקור והכי גרוע הוא שהרטיבות שמתחילה בקיר אחד יכולה בקלות רבה להפוך לצרת רבים על כל קירות הבית ולהתפשט כמו מגפה. עובש הוא דבר מסוכן מאוד ולא בריא ויש לו נטייה להתפשט ולהשתלט על שטחים אם לא מטפלים בו. פעמים רבות ניתן למצוא רטיבות בחדרי אמבטיה בהם איטום הקירות לא טוב מספיק ובגלל מי האמבטיה או המקלחת הקיר נהרס.

 

למה חשוב לטפל ברטיבות?

 

רגע לפני שאתם מזמינים חברה המתמחה בביצוע איתור רטיבות חשוב לטפל בבעיות של רטיבות בבית כי כך אנחנו שומרים גם איכות המבנה של הבית שלנו וגם על הבריאות האישית שלנו. הזנחה של רטיבות היא הזנחה של המבנה והיא גם יכולה להביא לירידה בערך הכספי שלו. כאשר אנחנו מזהים רטיבות באחת מקירות הבית חשוב לטפל בזה מהר בשביל שהבעיה לא תהיה חמורה יותר ותחמיר עם הזמן או תעבור לקירות נוספים ותעביר אליהם עובש,  פנו עוד היום לחברת תדמור טכנולגיות המתמחה באיתור נזילות.

 

איך אפשר לטפל ברטיבות?

 

הדרך הכי טובה לטפל בנושא של רטיבות בבית הוא לשכור קבלן מורשה שיש לו רישיון קבלן ממשרד העבודה על מנת שהוא יתקן את הרטיבות שיש בקירות הבית שלנו. הקבלן יזהה קודם כל מה המקור לרטיבות – האם הוא חיצוני לבית כמו מי גשם או ממטרה שמרטיבים את הקיר או האם הוא בפנים הבית כלומר בתוך הקיר עצמו כמו למשל צינור שדולף בו או שהתפוצץ. לאחר שהקבלן יזהה את מקור הבעיה הוא תחילה יפתור אותה. אם המקור לרטיבות הוא חיצוני לבית אז זה סימן שהבית לא אטום כמו שצריך וצריך לאטום מחדש את הקירות שלו. אם המקור לרטיבות הוא פנימי אז פעמים רבות יש להרוס את הקיר או חלק ממנו לתקן את התקלה ואז לבנות אותו מחדש.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר