מס' צפיות - 504
דירוג ממוצע -
טעויות נפוצות כשמשפצים דירה ואיך להמנע מהן
מאת: אברהם בדוש 19/01/20 (16:35)

שינויים עושים באחריות


כשבאים לשפץ או לשדרג דירה ישנם אספקטים רבים שכדאי לקחת בחשבון. שינויים בשלד המבנה, פתיחת חלונות חדשים, העתקת קירות או הוספת חדר הם דוגמא טובה, אך ישנם פרטים רבים נוספים שצריך לדעת. לדוגמא כשבאים לבצע פעולות כמו אלו המוזכרות ישנם דברים שצריכים להילקח בחשבון מבחינה הנדסית. כשמעתיקים קיר למשל, חשוב להכיר את מעברי התשתיות השונות כמו חשמל ומים, הקרבה לקיר תומך או לעמוד מרכזי ופתחים סמוכים נוספים.

 

מתוך הכרות עם נתונים כאלה ניתן להסיק אם העבודה אותה אנו באים לבצע אפשרית ואם קיים סיכון הנדסי למבנה.

 

אלו כמובן רק דוגמאות קטנות וישנם כמה סיבות לכך שטעויות כאלו נגרמות. הסיבה שברוב המקרים היא המקור לטעויות היא ידע חלקי או חוסר ידע בכלל. הרבה בוחרים לשפץ את ביתם בעצמם מבלי שיש בידם את ההבנה או הכלים המתאימים. התייעצות עם גורם שזה תחום ההתמחות שלו היא כמובן הצעד הראשון שיבטיח שטעויות לא יקרו. גם אם נבוא לבצע את העבודה בפועל בעצמנו מילה של מקצוען תחסוך הרבה טרחה. אפשר גם להתייעץ עם חברה מקצועית בתחום ספציפי. נניח אם רוצים לפתוח חלון חדש, חברה שעיסוקה חיתוך בטון ביהלום תוכל לספק מידע מקצועי שימנע טעויות.

 

אם נרצה להשתמש בדוגמא הזו של ניסור קירות נוכל לראות שפעולה כזו עדיף שתבוצע בידי מקצוען בעל הכלים המתאימים. חיתוך בטון ביהלום זו פעולה מורכבת המצריכה דיוק רב. כלי העבודה לצורך ביצוע עבודה זו הם כלים יקרים ולא פשוטים לתפעול. וכמובן שזו פעולה שהטעות עליה אם לא בוצעה נכון יכולה לעלות בחיי אדם.


איזה טעויות אפשר למנוע בפשטות?

 

הטעות הנפוצה ביותר כמו שהוזכרה למעלה היא אי התייעצות עם גורם מקצועי.

את זאת ניתן לתקן כמובן על ידי שיחה עם מקצוען בתחום. בחנויות כלי עבודה גם כן ניתן למצוא מישהוא שמבין ויוכל לכוון. ולא לשכוח שבעזרת רשת האינטרנט ניתן למצוא כיום מדריכים כתובים או מצולמים כמעט לכל דבר.

 

תקציב

 

במקרים בהם יש צורך בהתעסקות בנושאים טכניים יותר נצטרך אנשי מקצוע שייטפלו בעצמם או יתנו עצה טובה על איך לבצע לבד את הפעולה. נושא שאנחנו יכולים לשלוט בו בלי לקרוא למקצוען היא לבצע סקר שוק מדוייק לגבי עלויות העבודה וקניית החומרים. לאורך הדרך מומלץ לבצע בדיקות שיגרתיות האם עומדים בתקציב. חבל שבשביל שיפוץ הדירה תאבדו סכומים מופרזים או חלילה תבצעו טעות גורלית.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר