מס' צפיות - 1256
דירוג ממוצע -
הבהרה והתנצלות מאת יואב לוין
מאת: מערכת האתר 01/05/08 (23:03)

ראשית ברצוני לפתוח בהבהרה ולהסביר את אשר קרה בנוגע לכתיבת המאמר "התרמית האינטלקטואלית של המאה העשרים: ההון". לאחר מכן בכוונתי גם להביע התנצלות ולבקש את סליחת כל המעורבים בעניין. אזכיר תחילה רק, כי כתבה זו פורסמה בתחילת 2007 על ידי באתר סקופ, ועקב בעיות בנוגע לזכויות יוצרים הורדה מן האתר לפני ימים אחדים.
 
חשוב לציין, כי לצורך כתיבת המאמר השתמשתי רובו ככולו בחומר המצוי באתר "בדידות". אתר זה הנו אתר פוליטי - חברתי המספק לפעילים חברתיים ובכלל חומר איכותי רב בתחומי הכלכלה והחברה, כאשר רובו ככולו של החומר אינו חומר מקורי אלא חומר שנאסף ממגוון רחב של ספרים ועבודות, ולא רק זו של ד"ר שמשון ביכלר ויהונתן ניצן, ובכללם גם מחברים מחו"ל בשפות זרות. חשוב לציין, כי האתר מתיר למשתמשים בו שימוש חופשי בחומרים הללו לרבות צילום, העתקה, הפצה וכו', ולראייה הבתי גם צילום של הקטע בו מופיע האישור הנ"ל. למרות האמור לעיל, ולמרות השימוש שהאתר התיר בחומרים, דיברתי בזמנו גם עם אחד מעורכי האתר בעבר, שאישר בפני שאכן כך הם פני הדברים.
 
כאן חשוב לציין גם, שהשימוש בחומרי האתר לא נעשה רק כדי להפיץ חומר חברתי-כלכלי , ששונה מהזרם המרכזי בישראל, ובכך להגביר את המודעות למאבק החברתי, שזו גם מטרתו של אתר "בדידות" באישורו להפיץ את החומר, אלא גם ובעיקר, כי בתחום זה יש צורך בחומר מקצועי במיוחד, וכתיבה בשפה מדוברת, כמעט חוסמת לחלוטין אפשרות של כתיבה כלכלית שונה. אתר בדידות הנו מבין האתרים היחידים, שמספקים חומרים מעין אלו לשימושם של פעילים חברתיים, ועל כך יש לציין גם את אתר "משנים", שגם הוא מספק חומרים מעין אלו, מאותן סיבות כמו אתר בדידות, ושגם בו עשיתי שימוש. עד כאן העובדות היבשות.
 
הנני מודה, שלמרות האמור לעיל, שייתכן והייתי יכול לעשות יותר בבדיקת הרקע של החומרים הללו, אך מנגד הבדיקות שערכתי הן מעבר למה שאדם, ואף איש מקצוע סביר, היה עורך. אני מודה, כי ייתכן והוטעיתי, וכי הייתי יכול לעשות אולי יותר על מנת למנוע את הטעות, אך מצד שני שום דבר לא נעשה בזדון, כל שכן שהכתבות שימשו לצרכי גיבוי של פעילות חברתית, כאשר לא זכיתי מכך לשום תמורה כספית, חומרית או לטובת הנאה כלשהיא מפרסום זה וכיוצא בזה, נהפוך הוא.

 
למרות הכל, ולמרות האמור לעיל, אני מודע שנגרמה עוגמת נפש לכל המעורבים בדבר, לרבות כותבי הספר, ד"ר יהונתן ניצן ושמשון ביכלר, לאתרים סקופ ופרשן, עובדיהם ומנהליהם, וכמובן גם לכותביהם. אי לכך ברצוני להביע את התנצלותי הכנה, ולבקש את סליחתם של כל המעורבים בעניין, ובמיוחד של הד"ר שמשון ביכלר וד"ר יהונתן ניצן. ברצוני לציין, כי פגיעה מכוונת במי מהמעורבים בעניין אף פעם לא עמדה לנגד עיני, והיא מנוגדת לעקרונות הפעילות החברתית, שהנחתה אותי בעבר, ושעליה הייתי אמון שנים רבות.

 
לסיכום ברצוני לסיים בנימה אישית ולהודיע, כי כבר מזה כמה חודשים איני עוסק יותר בפעילות חברתית, ולכן פסקה גם כתיבתי. מאחר וכך, ומאחר וייתכן ויש בעייה בשימוש בחומרי האתרים שהזכרתי מקודם, ושעליהן הבססו כתבות רבות, אבקש מאתר סקופ, וכך ביקשתי גם מאתרים אחרים, להוריד את כל כתבותי, ובאם ניתן גם אלו החדשותיות, שאינן מכילות חומרים מהאתרים הנ"ל. יש לכך סיבות רבות:

 
א.      מהסיבה שהחומרים מן האתרים הללו שימשו כחומר רקע, ולצורך הבאת נתונים ודוגמאות בכתבות רבות

ב.      הן בגלל הקושי לשחזר באילו מן הכתבות שאינן חדשותיות נעשה שימוש בחומרי האתר

ג.       הן ומאחר וייתכן ויש בעייה משפטית כאמור בשימוש החומרים הללו

ד.      ולבסוף מן הסיבה, שלאחר שנות פעילות רבות ברצוני לחזור לאנונימיות עד כמה שניתן, ולשכוח מהתקופה הזו.

 
הנני מבקש שוב את סליחת כל המעורבים בעניין, ומביע את התנצלותי הכנה.

 

יואב לוין

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
cheng ל"ת
cheng 17.10.15 (04:10)