מס' צפיות - 2260
דירוג ממוצע -
הכרזת מלחמה על תופעת החרם הקיימת בישראל
בצירוף מקרים נדיר שידרו בשבוע שעבר חברות החדשות של הערוצים המסחריים : "קשת 12",ו"רשת 13" סדרת כתבות על החרם שעוברים ילדים ,ובני-נוער (שחלקם הגדול נאלץ להישאר בבית ולא ללכת לבית-הספר כתוצאה מהבושה). לצערי הרב, אני לא רואה איש ממערכת החינוך או מסוכני החברות הקיימים שמנסה למצוא פתרון לבעיה אשר הולכת ומחריפה בשנים האחרונות.
מאת: רועי אורן 04/03/19 (14:56)

בצירוף מקרים נדיר שידרו בשבוע שעבר חברות החדשות של הערוצים המסחריים : "קשת 12",ו"רשת 13" סדרת כתבות על החרם שעוברים ילדים ,ובני-נוער (שחלקם הגדול נאלץ להישאר בבית ולא ללכת לבית-הספר כתוצאה מהבושה).

לצערי הרב, אני לא רואה איש ממערכת החינוך או מסוכני החברות הקיימים שמנסה למצוא פתרון לבעיה אשר הולכת ומחריפה בשנים האחרונות.

נשאלת השאלה:מה ההבדל הקיים בין חרם שנעשה בעבר ,לבין חרם שקורה היום?

                          ההבדל הקיים בין סוגי החרם השונים

1:בעבר ,אם קבוצה מסוימת החרימה ילד כזה או אחר,הוא פשוט לא התקרב אליה והלך לשחק עם ילדים אחרים,או שהוא העמיק את הקשר עם בני-משפחתו.

2:כיום, בעידן הרשתות החברתיות קשה לחמוק מהפצת סרטונים פוגעניים ומעליבים על-ידי הקבוצות המחרימות ,ובשל העובדה שהרה אנשים נחשפים לזה בזמן אמת אותו ילד או ילדה אשר מוחרמים על-ידי קבוצה כזו או אחרת, הם אינם יכולים ללכת בית-ספר שלא לדבר על ללכת ברחוב, זאת מחשש שילדים אשר אינם קשורים לקבוצות המחרימות יצביעו עליהם בזלזול.

הכאב הכי גדול שעוברים ילדים מוחרמים ,הוא בכך שהם מרגישים שאיש אינו מבין אותם, לא מנסה לפתור את הבעיה, ואפילו לא מתעניין בשלומם.

כלומר, למרות שהם נחשבים קורבנות של דבר אלים ומכוער, רבים רואים בהם אשמים במצב.

כך, למשל, לא שמעתי עד עכשיו בעקבות שידור סדרת הכתבות בנושא החרם, שום גורם במשרד החינוך, בפוליטיקה הישראלית, שמגנה את המצב ומבטיח לשנותו וזה דבר חמור מאוד שהיה צריך להופיע במצעי המפלגות, אך לצערי הרב זה לא מזיז לאף-אחד.

שר החינוך בנט שמדבר על כל-הזמן על שינוי קונספציה ועל הנחלת תפיסת הניצחון לא טרח לבקר את הילדים המוחרמים ,לא מעלה נושא זה בקמפיין הבחירות של מפלגתו,והוא למעשה מפקיר את אותם ילדים.

נשאלת השאלה: איך פותרים מצב זה:

                      הפתרונות שיש לבצע כדי לפתור את בעיית החרם

1: משרד החינוך צריך להגות תכנית שיש בה מקל וגזר: כלומר, מצד אחד להעניש כל אדם שמחרים אדם אחר ,ומצד שני להסביר לידים עד-כמה חרם הוא דבר מסוכן.

2:אנשי ההוראה צריכים להעביר לתלמידים במסגרת שעת חברה על הסכנות הקיימות בעצם קיומו של החרם.

3: צריך להורות לטלוויזה החינוכית ולערוצים המסחריים להפיק תכניות בנושא החרם וסכנותיו.

4: צריך לסייע לתלמידים שהחליטו לעבור מלימוד פרונטלי במוסד חינוכי ללימוד ביתי כדי שהם לא יהיו בפיגור משאר ילדי הכיתה.

אפשר לטפל בבעיה כאובה זו ,אך לצערי הרב רוב האנשים מעדיפים לעצום עיניים ולא להלחם בתופעה המטרידה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר