מס' צפיות - 1140
דירוג ממוצע -
איך לבחור אוכל לכלבים בחנות חיות
מהי הדרך הטובה ביותר לבחור אוכל לחיות שלנו? המאמר הבא יעשה לכם קצת סדר בראש.
מאת: אדיר 19/11/18 (13:51)

בריאותו ואיכות החיים של הכלב שלך מתחילה במזון שהוא אוכל. מזון איכותי לכלבים צריך להכיל רכיבים שנבחרו בקפידה ולהיות מבוסס על בשר איכותי כמו עוף, כבש, דגים או בקר. השילוב של הבשר במזון גורם לכך שהוא יכיל שיעור גבוה של חלבונים הדרושים לכלב והופכים אותו לטעים ומזין יותר. כאשר רוכשים מזון בחנות חיות מומלץ לבחון היטב את המוצרים ולהתמקד באלה שמיוצרים ע"י החברות המובילות בתחום.

כיצד בוחרים אוכל לכלבים מחנות חיות?

בחנות חיות תמצאו מגוון רחב מאוד של מוצרים ולכן הדבר מקשה על הבחירה הנכונה. יש מספר כללים שניתן לישם על מנת להקל עליכם לבצע את הבחירה האופטימלית עבור כלבכם.

התאימו את המזון לגילו של הכלב – מחלקים את הכלבים לפי גילם לשלושה קבוצות: גורים, בוגרים ומבוגרים. בהתאם לשיוכם לקבוצה מסוימת, הכלב צריך לקבל סוג שונה של מזון. על אריזות המזון נכתב האם המזון הוא כללי כלומר מתאים לבוגרים, או שהוא מזון מיוחד לגורים או למבוגרים.

התאימו את המזון לגזעו של הכלב - כלב קטן מוגדר ככלב שמשקלו עד 10 ק"ג, כלב בינוני שוקל 25-10 ק"ג וכלב גדול שוקל מעל 25 ק"ג. כמובן שככל שהכלב גדול יותר הוא צריך יותר מזון.

כלב עם צרכים מיוחדים דורש תזונה מיוחדת – ישנם כלבים עם צרכים מיוחדים כמו כלבים שסובלים מקיבה רגישה, כלבים בעלי משקל עודף וכלבים עם בעיות עור. לכל קבוצות הכלבים האלה יש מזון מיוחד, בהתאם לסוג הבעיה. תזונה כזאת דורשת התייעצות עם וטירינר כדי לקבוע באלו מוצרים להשתמש.

 

הקפידו על בחירת מזון מאוזן – חשוב שהכלב יאכל מזון מאוזן, כזה שמכיל מינון נכון של חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. לא מומלץ לתת לכלב מזון שמכיל ערכים גבוהים של חלבונים ושומנים לאורך זמן.

עדיף להימנע ממתן מזון ביתי לכלב – הכלב מקבל מהמזון הקנוי את כל הרכיבים שהוא זקוק להם והוספת מזון ביתי עלולה להפר את האיזון ולפגוע באפקטיביות שלו. בנוסף, במזון הביתי יש גם רכיבים שאינם בריאים ואף מסוכנים לכלב כמו תיבול או עצמות שיש בעוף או בדגים.

הכותב הוא אדיר, בן 26, יזם ואוהב להתנדב בארגונות למען בעלי חיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר